Tag: vleresimi

KPK s’mund të vlerësojë ish-kryetaren e Gjykatës së Lartë, avokati shpjegon...

Gjyqtarja e Apelit, Shpresa Beçaj ka dalë para vetingut, ndërsa KPK thotë se ajo nuk ka deklaruar as pasurinë, as aftësitë profesionale dhe as...

VIDEO/Shahini u përgjigjet kritikave dhe mesazh maturantëve: Vlerësimi online nuk është...

Ministrja Besa Shahini i përgjigjet dhe kritikave sa I takon vlerësimit online lidhur me mesimet dhe leksionet qe mese prej 1 muaji jane duke...

VIDEO/Tropoja nderon Ermal Mamaqin, Arjola Demiri merr postin e rëndësishëm në...

Filmi 'I love Tropoja' i ka dhene rezultatet dhe sukseset e para per aktoret. Sipas asaj qe mesohet, turneu i radhes per paraqitjen e...

“Mbetën në bisht të situatës”, Vasili: Qeveria të heqë dorë nga...

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili ngre dyshime të forta mbi verifikimin e ndërtesave pas tërmeteve të 21 shtatorit dhe 26 nëntorit. Në një postim...

“Tryeza për reformën zgjedhore”/Ambasada Amerikane vlerëson Bashën: Përpjekjet e tij demonstrojnë...

Ambasada e SHBA në Tiranë ka reaguar pas vendimit të opozitës së bashkuar për të dërguar përfaqësues në tryezën për Reformën Zgjedhore, ku e...

LISTA/Renditja e ministrave të qeverisë ‘Rama’ sipas performancës, më dobët Kumbaro...

Qeveria i ka ndara punët me programe të shpërndara në ministritë përkatesë që duhet t’i zbatojnë ato. Mirëpo disa ministri shihet të kenë përformacë...

‘Ngec’ në Vetting gjyqtari i fundit i Kushtetueses (Shkaku)

Gjyqtari i fundi nga Gjykata Kushtetuese Gani Dizdari është shkarkuar nga detyra. Ai nuk e kalon Vettingun. Ky ka qenë vendimi i dhënë sot...

Vetting/Me disa kredi bankare të paqarta, radha e prokurorit Adriatik Cama

Prokurori i Tiranës, Adriatik Cama do të përballet mëngjesin e sotëm në seancë dëgjimore me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit. Seanca dëgjimore nis në...

Vetting/ Nis përballja e prokurorit Kostaq Beluri me komisionin, ja pasuria...

Sapo ka nisur përballja e prokurorit Kostaq Beluri me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit si pjesë e listës prioritare për shkak të kandidimit të...

Gjysmëfinalja Francë- Belgjikë/ Vlerësimi, kush i ka formacionet më të mira

Belgjika dhe Franca ndeshen në gjysmëfinalen e Kupës së Botës të martën në mbrëmje. Të dyja skuadrat kanë një numër yjesh por cili ekip...