Tag: Vjosa

Bëhen me fëmijë pas 15 vjetësh, çifti i vendos binjakëve emrat...

Një çift nga Kosova janë bërë prindër me binjakë pas 15 vjetësh. Çifti ka vendosur që binjakët e tyre t’i quajnë Vjosa dhe Albin. Prindërit...

“Fillimi i qeverisjes së re”, Nis takimi mes Albin Kurtit dhe...

Në njërin nga hotelet e Prishtinës ka filluar takimi në mes të liderit të Vetëvendosjes Albin Kurti dhe kryetarit të LDK-së Isa Mustafa dhe...

Forcë e dytë pas VV-së, Vjosa Osmani flet nëse ka koalicion...

Ka ardhur dhe reagimi i kandidates tjetër, e cila perfaqesonte forcën politike të LDK-së në zgjedhjet e Kosovës. Vjosa Osmani, Kandidatja për kryeministre nga radhët...

150 organizata mjedisore kërkojnë mbrojtjen e Vjosës nga digat

Në Ditën Botërore të Lumenjve 150 organizata kombëtare dhe ndërkombëtare mjedisore i kërkuan qeverisë shqiptare mbrojtjen e Lumit Vjosa nga digat e hidrocentraleve. Në një...

Zgjedhjet në Kosovë/ Vjosa Osmani, gruaja e parë e propozuar për...

Me propozimin e emrit të kandidates për Kryeministre e Kosovës në rast të fitimit të zgjedhjeve të pritëshme parlamentare Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK),...

FOTO/Bikini dhe muskuj, kosovarja rrëmben çmimin e kampionatit

Olympia Bikini Fitness 2018 është kampionati më i veçantë botëror i cili zhvillohet në Spanjë, ku përveç pamjeve të bukura të Spanjës, ka dhe...

BATUTA/ Murrizi e ngacmon për dëmshpërblimet, Peleshi: Më nxore nga shtrati...

Ministri i Bujqësisë, Niko Peleshi dhe deputeti i PD-së, Myslym Murrizi patën një debat të fortë mbrëmjen e djeshme në emisionin ‘Studio e Hapur”...

Gjeoshkenca: Bien prurjet e Vjosës, ulet rreziku i përmbytjeve

Meqenëse Lumi Vjosa pritet të ulë ndjeshëm prurjet përgjatë ditës së sotme (e diel, dt.03.12.2017) dhe ditës së nesërme (e hënë, dt.04.12.2017) janë hequr...

FOTO/ Emergjenca Civile: Ujërat e Vjosës po rikthehen në shtratin natyror

Drejtoria e Përgjithshme e Emergjencave Civile ka njoftuar pak më parë se ka nisur  tërheqja e ujrave të Vjosës në shtratin e saj natyror....

VIDEO/ Pamje nga droni, përmbytjet e Vjosës, shihen vetëm çatitë e...

Në Fier situata e përmbytjeve vijon të jete dramatike dhe alarmante. Sipas informacioneve bëhet me dije se disa fshatra në zonën fushore janë në...