Tag: Vizat

DETAJE/Si do të udhëtojnë shqiptarët drejt vendeve të BE në 2021-n,...

Vendet e Bashkimit Europian kanë hartuar një program të ri vizash i quajtur Sistemi Elektronik i Informacionit dhe Autorizimit të Udhëtimit (ETIAS). Duke filluar nga...

Ambasada Amerikane rifillon punën për aplikimet për Lotarinë Amerikane, përfitojnë viza...

Ambasada e SHBA-së në Tiranë ka njoftuar sot për datën kur rinis procedimin e aplikimeve për Lotarinë amerikane. Në njoftim thuhet: ''Bazuar në udhëzimet e fundit të Departamentit...

ARSYEJA/Vendimi i ri i Trump që prek mijëra studentë, nuk do...

Studentëve ndërkombëtarë që ndjekin kolegjet në Shtetet e Bashkuara me viza, do të ndalohet të qëndrojnë në vend nëse mesimet janë plotësisht në internet...

“Janë pezulluar shërbimet rutinë të vizave”, Ambasada Amerikane njoftim të rëndësishëm

Pas vendimit të presidentit Trump mbi pezullimin e emigracionit, shumë aplikues per viza jane ne dileme dhe ne shqetesim. Vete ambasada Amerikane ne Shqiperi ka...

VENDIMI/Rama afron vendin me Lindjen, hiqen vizat me Arabinë Saudite

Shqipëria ka hequr vizat me Arabinë Saudite pas një vendimi të Këshillit të Ministrave, të firmosur këtë të mërkurë jo nga Rama, për shkak...

Stresi e tregon për herë të parë: Shkova ilegalisht në Kanada...

Reperi i njohur shqiptar Stresi vazhdon ende te mos e tregojë zyrtarisht nese eshte ndare apo jo perfundimisht nga partnerja e tij, Keisi. Por ajo...

Sqarime për ardhjen në Gjermani, personat mbi 45 vjeç duhet të...

Sekretari i Shtetit në Ministrinë e Punëve të Brendshme në Gjermani, Stephan Mayer shpjegon për DW dallimet mes ligjit të ri për fuqinë punëtore...

VIDEO/Gjermania kërkon punëtorë të kualifikuar, prezanton departamentin e ri për vizat

Në kuadër të përgatitjeve për ligjin e ri të migracionit që do të hyjë në fuqi më 1 mars 2020, Ministria e Punëve të...

Meta pritet nga Kryeministri i Japonisë: Të hiqen vizat me Shqipërinë

Presidenti Ilir Meta u prit në një takim nga kryeministri japonez, Shinzo Abe. Meta i kërkoi Abe që Japonia të heqë vizat me Shqipërinë...

Ambasada Amerikane njoftim të rëndësishëm, kujdes me vizat!

Ambasada amerikane në Tiranë, ditën e sotme ka bërë një njoftim të rëndësishëm në faqen e saj zyrtare përsa i përket vizave drejt SHBA-së. Në njoftim...