Tag: vettingu

Pasuria i hap probleme, shkarkohet gjyqtari i Apelit të Vlorës

Gjyqtari i Apelit në Vlorë, Hysen Saliko është shkarkuar pas vendimit të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit. Ish anëtarin e KLD-së e kanë shkarkuar...

KPK s’mund të vlerësojë ish-kryetaren e Gjykatës së Lartë, avokati shpjegon...

Gjyqtarja e Apelit, Shpresa Beçaj ka dalë para vetingut, ndërsa KPK thotë se ajo nuk ka deklaruar as pasurinë, as aftësitë profesionale dhe as...

E ëma u shkarkua, Hajdari beson ende tek Drejtësia: Shkoj përtej...

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra gjyqtaren Fatmira Hajdari me argumentin se ajo nuk justifikonte dot pasurinë. Lidhur me këtë ngjarje, vajza...

Rinis Vettingu, KPK shkarkon kryetaren e Gjykatës së Kavajës

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shkarkoi këtë të enjte nga detyra kryetaren e Gjykatës së Kavajës, Entela Shedula. Procesi i vetingut për gjyqtaren Shedula u...

DENONCIMI/’Pse nuk flet Ardi Veliu për apartamentin luksoz te Kodra e...

Kreu i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu kaloi procesin e vettingut policor, një mekanizëm qe tregohet se po bëhet veting edhe në radhët e...

Vijon Vettingu në polici/I pastër në të tre shtyllat e vlerësimit,...

Drejtori i Departamentit të Kufirit dhe Migracionit, Eduart Merkaj është konfirmuar në detyrë nga Komisioni i Jashtëm i Vlerësimit. Trupa e vlerësimit e përbërë nga Sonila Kadarej,...

Ngec Vettingu në polici, tre komisionerët dorëhiqen nga puna

Procesi i vettingut në polici ka disa muaj që pritej të niste, por largimi i komisionerëve nga puna dhe mos koordinimi i institucioneve me...

Kur nis zyrtarisht vetingu në polici, ja sa zgjat faza e...

Vettingu në Policinë e Shtetit pritet të fillojë javën e parë të gushtit me 245 drejtuesit e parë me funksione dhe grada të larta. Ashtu...

VIDEO/Prela kaloi Vetingun, PD: Tashmë reforma në drejtësi ka vdekur

Partia Demokratike ka dale në një deklaratë për mediat menjëherë pas vendimit të KPK-së për Donika Prelën e cila kaloi Vettingun. Deputeti Enkelejd Alibeaj nga...

Rrëzimi i vettingut, Paloka: Ngado që ti kapësh pisllëk iu del,...

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Polaka ka reaguar me kritika ndaj rrëzimit të vettingut në politikë nga mazhoranca. Në një status në Facebook, Paloka i...