Tag: ‘vettingu’ i kandidateve

Bylykbashi:”Rama refuzon vettingun e politikanëve sepse ka mizën nën kësulë”

Kreu i PD, Lulzim Basha, kerkoi që poltikanët t’i nështrohen vettingut, cështje që u refuzua nga kryeministri Rama. Deputeti i PD, Oerd Bylykbashi thotë se...

Spaho:Rama është peng i krimit, prandaj refuzoi vettingun për politikanët

Sipas kreut të grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Edmond Spaho, kryeministri Edi Rama refuzon vettingun për politikanët me ligj të politikanëve tregoi se ai është peng...

Vettingu/ Çfare u bë me dyshimet për anën profesionale ndaj Arta...

Organet e vettingut konfrimojne ne detyre Arta Marku. Trupi gjykues shqyrtoi të gjitha dokumentacionet dhe zhvilloi një hetim të thellë administrativ në tre shtylla...

Vettingu/ Arta Marku sot para Komisionit, analizohen tre komponente

Komisioni i Pavarur Kualifikues do të vlerësojë aftësitë profesionale dhe të figurës, si dhe pasurinë e kreut të organit të akuzës. Marku do të...

Inspektoriati i Deklarimit të Pasurive turbullon vettingun e prokurorit Staka

Inspektorati i Lartë i Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive dhe Konfliktit të Interesave, ka paraqitur dy relacione të ndryshme për Vatë Staka, prokurorin pranë...

Ish-ministri reagon për Trenovën: Ata që e kaluan vettingun ishin disafish...

Duket se mendimit te gazetareve të kronikës  për shkarkimin e prokurorit Gentian Trenova  i është bashkuar sot edhe ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjai. Trenova u...

Dy dosjet që shkarkuan Prokurorin e Apelit

Komisioni Kualifikimit shkarkoi nga detyra Prokurorin e Apelit Gentian Trenova, i cili ishtë njëkohëshit edhe një nga anëtarët e Këshilli të Emërimeve në Drejtësi....

Komisioni vettingut vendos ditën e seancës për Bashkim Dedja

Komisioni  i vettingut vendos për datën kur do të zhvillohet seanca dëgjimore e  Kryetarit të Gjykatës  Kushtetuese Bashkim Dedja. Sipas njoftimi zyrtar seanca do...

FOTO/ Flamur Vezaj i bën ‘vetting’ kandidatëve për Kryeprokuror: Bëmat e...

Nga Flamur Vezaj Doli lista më në fund sepse u ç’mendëm, nuk mbeti emër prokurori pa u lakuar e disa të tjerë për shkak të...