Tag: vetflijimi

Del nga spitali Blerta Josifi, “e mbijetuara” e vetëflijimit

Blerta Josifi ka dalë dje (5 korrik)) nga spitali në gjendje të përmirësuar shëndetësore. Blerta Josifi shtrua në spitalin psikiatrik pas ngjarjes së rëndë që...

Mjeku psikiatër analizon vetëflijimin e familjes Josifi: Disa konsiderata dhe çrregullimi...

Artikulli në vijim i referohet një qëndrimi të mbajtur në profilin e tij në Facebook të mjekut psikiatër Gentian Çala. Nga të dhënat e profilit të tij në...

Kreu i Vëllazërisë Ungjillore reagon pas tmerrit në Tiranë: “Familja Josifi...

Kreu i Vëllazërisë Ungjillore të Shqipërisë Ylli Doçi, ka deklaruar se tragjedia e ndodhur nën familjen Josofi nuk duhet të përzihet me çështjet e...

Gruaja që u vetëflijua me të bijën ka punuar te shtëpia...

Zhaneta Josifi, 56-vjeçarja që u vetësakrifikua me të bijën e saj Anisën për ringjalljen, kishte punuar disa vite më parë pastruese në shtëpinë e...

Tragjedia e familjes në Tiranë, Prokuroria vihet në lëvizje: Hetim të...

Pas ngjarjes së vetëflijimit të nënë e bijë, 56 dhe 33 vjeç, prokuroria ka nisur hetimet ndaj sekteve fetare. Mësohet se të gjitha sektet fetare...