Tag: vendimet

KLP rikthen Arta Markun në Tiranë, zbulohen vendimet e fundit për...

Këshilli i Lartë i Prokurorisë është mbledhur paraditen e sotme dhe ka miratuar 6 projektakte për caktime të përkohshme. Mes tyre bie në sy emërimi...

Ipeshkvijtë e Kishës Katolike në Shqipëri në mbledhje urgjente, çfarë i...

Ipeshkvijtë e Kishës katolike në Shqipëri, me rastin e festës së Zojës së Këshillit të Mirë kanë kremtuar meshën në Shenjtëroren e saj në...

COVID-19 shtyn të gjitha proceset gjyqësore deri në 22 Prill

Duke marrë shkas nga vijimi i situatës së fatkeqësisë natyrore në vend e krijuar nga virusiCOVID-19, Këshilli i Lartë Gjyqësor mori vendimin për të...

DETAJE/Kavalishenca në Durrës kthehet karantinë për të prekurit, firmosen disa vendime...

Këshilli i Ministrave të Shqipërisë ka marrë sot vendime sa i takon situatës së koronavirusit. Në VKM-të e marra sot nga Këshilli i Ministrave, thuhet...

VIDEO/Rama mbledh gazetarët, komunikon vendimin e qeverisë: Lehtësimi për familjet e...

Kryeministri Edi Rama ka dale nje nje deklarate per mediat, ku para gazetareve ka komunikuar vendimet e fundit te qeverise per te menaxhuar situaten...

Bashkitë zbatojnë dekretin, Balla kërkesë “miqësore” kryetarëve: Mos u bëni mish...

Bashkitë më të mëdha të vendit kanë zbatuar dekretin e presidentit Meta, duke kërkuar mos zhvillimin e zgjedhjeve të 30  Qershorit dhe kanë kërkuar...

E PLOTE/KQZ regjistron partitë për zgjedhjet e 30 Qershorit, dy kandidatë...

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mbledhjen e ditës së sotme ka shqyrtuar disa projektvendime. Sipas njoftimit zyrtar, ajo ka mandatuar si deputet kandidatin e LSI-së...

LISTA/KQZ mblidhet të hënën, disa vendime për t’u shqyrtuar

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka njoftuar se ditën e hënë do të zhvillojë një mbledhje për të shqytuar disa pika të rëndësishme, që pas...

Asambleja e Universitetit të Tiranës, 6 vendimet që morën pedagogët

Për më shumë se 2 orë diskutime, pedagogët e UT, dolën në një përfundim të përbashkët, duke bërë kështu publike dhe kërkesat  e tyre. Në...

Kuvendi mblidhet të premten, Basha zbulon planin e PD: Jemi me...

Partia Demokratike dhe ajo Socialiste kanë mbledhur grupet e tyre përkatese nga ku secila kanë dalë me disa vendime. Grupi i PS vendosi që të...