Tag: vende pune

FOTO/Zgjedhjet vendore, denoncimi i mësuesit: Deputeti i PS më kërkoi votën...

Zgjedhjet lokale do të mbahen më 30 qershor të këtij viti, ndërsa është filluar të mendohet blerja e votave me vende  pune që tani. Kjo...

Vende të lire pune, Gjermania e përqëndruar tek refugjatët e kualifikuar...

Ekonomia gjermane ka përjetuar një periudhë të gjatë lulëzimi ekonomik. Por perspektivat për të ardhmen nuk janë kaq të mira, thotë Presidenti i Dhomës...

FOTO/Vende të lira pune, KQZ jep informacione mbi pagesat

Kur kanë mbetur disa muaj nga zgjedhjet vendore të vitit 2019, Komisioni i Qendror i Zgjedhjeve e ka nisur punën për mbarëvajtjen e këtyre...

Projekti zviceran RisiAlbania, krijohen rreth 1,000 vende pune për të...

Projekti Zviceran RisiAlbania njofton se janë mbi 1,000 vende pune të krijuara dhe 5,000 punë të gjetura në fazën e parë.  Në takimin e dytë...

Deputeti sjell kompaninë më të rëndësishme ‘call center’ në Shqipëri,...

Grupi financiar italian, Comdata, një nga kompanitë call center më të rëndësishme në Itali, me një xhiro prej 300 milionë eurosh në vit, ka...

200 vende të reja pune në administratë, ja ku mund të...

Numri i punonjësve dhe praktikantëve me kontratë të përkohshme për vitin 2018 në njësitë e qeverisjes qendrore është shtuar me 200 punonjës. Qeveria ka...

Gjermani/Kërkohet fuqi punëtore nga Shqipëria dhe Kosova, ndryshime në dhënien e...

Ministri i Shëndetësisë Spahn dhe kolegët e tij kritikojnë procedurën e stërzgjatur për viza pune në Kosovë dhe Shqipëri. Ata paralajmërojnë ndryshime.  Ministri gjerman i...

TABELA/ Pika kufitare, aeroport, plazhe e qendra turistike – Ku do...

Agjencia Kombëtare e Zonave të Mbrojtura do të punësojë 500 persona me kontratë të përkohshëm për sezonin e verës 2018. Vendimi është miratuar pak...

Qeveria “bën namin”, hap “garën” për 61 vende të lira pune

Në administratën publike do të rekrutohen edhe 61 persona në pozicione të kategorisë së ulët drejtuese. Në vendimin e publikuar sot të qeverisë, bëhet me...

VIDEO & SHIFRA/ Tallja e Edi Ramës, 29 mijë të përjashtuar...

Kryetari i PD, Lulzim Basha tregoi sot me fakte se në Shqipëri nuk ka punë, përkundër pretendimeve të qeverisë dhe Kryeministrit Edi Rama. Me anë...