Tag: velipoje

Çlirohen plazhet ne Velipoje dhe Pogradec, 12 pronarë te ndaluar nga...

Policia e Shtetit vijon aksionin anti-informalitet duke liruar plazhet publike të zaptuara në Velipojë dhe Pogradec. Sipas policisë, janë proceduar penalisht 12 pronarë subjektesh, 9...

Korrupsion me hotelet në Velipojë, pranga 2 inspektorëve në Bashkinë Shkodër

Uniformat blu të Shkodrës kanë finalizuar me sukses operacioniin e koduar “Akomoduesi”. Policia bën me dije se ka arrestuar dy inspektorë të taksave që...

Aksident në Velipojë, 2 persona të plagosur

Pasditen e sotme dy persona kanë mbetur të plagosur në një aksident që ndodhi në aksin Shkodër-Velipojë. Në fshatin Trush, dy mjete janë përplasur me...

Velipoje, nxirren thikat ne nje lokal te plazhit

Jane nxjerre thikat ne nje lokal te plazhit te Velipojes sot pasdite. Nje person eshte plagosur me nje goditje thike pas nje sherri ne nje...

VIDEO/ Sekuestrohet arsenal armësh në Velipojë, shpallet në kërkim një person

Në vijim të kontrolleve të policisë së Shkodrës për kapjen e personave që qëlluan me armë zjarri në Velipojë, policia ka zbuluar armë dhe municione luftarake...

LAJM I FUNDIT/Të shtëna me armë në Velipojë, policia rrethon zonën

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar në Luarz të Velipojës. Forca të shumta policie ndodhen në vendngjarje por deri tani nuk raportohet për të...

VIDEO/U izoluan për shkak të baticës, shpëtohen dy peshkatarët në Velipojë

Ndërhyrja në kohë e policisë dhe FNSH-së së Shkodrës, ka bërë të mundur shpëtimin e dy peshkatarëve, të cilët kishin mbetur të izoluar për...

Zjarr i përmasave të mëdha, flakët përfshijnë fshatin në Velipojë

Një zjarr ka rënë në Velipojë. Mësohet se zjarri është i përmasave të mëdha. Nga informacionet e para, bëhet me dije se zjarri ka rënë në...

VIDEO/Vrojtuesit e resortit privat tentojnë ta shpëtojnë, ndërron jetë 70 vjeçarja...

Një e moshuar 70 vjeçe është mbytur sot në det në plazhin “Ada” në Velipojë. Nga informacionet e para dyshohet  se gruaja ka pasur...

U mbyt pasi shpëtoi motrën dhe të fejuarën, fjalët prekëse të...

Ervid Palajt i është dhënë lamtumira e fundit nga familjarë, miq dhe të afërm. Ai u përcoll dje si hero, pasi dha jetën tragjikisht teksa...