Tag: velipoje

Basha jep detajet pas takimeve në Velipojë: Do heqim taksën e...

Kryedemokrati Lulzim Basha eshte takuar sot në Velipojë me sipërmarrës të sektorit të turizmit të zonës. Basha thote se me nisjen e sezonit turistik, në...

DENONCIMI/Berisha publikon mesazhet nga Velipoja: Ndërtesat e Pëllumb Gjokës, Lucës dhe...

Prej disa ditësh ka nisur nje aksion ne Velipoje, nga ku jane prishur me shume se 25 subjekte te cilat sipas IKMT jane pa...

Tensionet e forta në Velipojë, në hetim 6 të afërm të...

Gjashtë persona do të jenë në procedim penal pasi akuzohen se kanë kundërshtuar punonjësit që kryenin një detyrë. Procedimi penal është ndaj pjesëtarë të fisit...

Aksioni në Velipojë, IKMT përplaset me pronarët, e pranishme dhe Voltana...

Kryebashkiakja Volta Ademi e perseriti disa here keshilllen e saj per autoritetet qe te kishin kujdes lidhur me shembjen dhe prishjen e disa ndertesave...

IKMT nis aksionet në Velipojë dhe Karaburun, shemben godinat pa leje...

Inspektori Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit kanë nisur në orët e para të mëngjesit të sotëm një aksion për prishjen e ndërtimeve pa leje...

VIDEO/Ademi thumbon Lleshajn gjatë takimit: Ne në Shkodër nuk bëjmë plazh...

E vendosur afer ministrit Sander Lleshaj, kryetarja ende ne detyre e Bashkise se Shkodres, ka vendosur ti flase hapur dhe ne sy ketij te...

FOTO/Delfin i ngordhur në bregdetin e Velipojës, mendohet se u godit...

Ditëve të fundit, në Adriatik janë parë shumë delfinë, por gjithashtu dhe  në afërsi të  bregdetit të Velipojës. Por, duke qene se delfinet kane qene...

VIDEO/Lirohen plazhet në Shëngjin dhe Velipojë, policia: Procedohen disa persona

Policia ka vijuar operacionin “Plazh i lirë” në Shëngjin e Velipojë. Këtë herë janë liruar 10500 metër katrorë plazh i zaptuar. Si rezultat i kontrolleve,...

Frederik Ndoci, koncert ne Velipoje, dy vajzat e vogla te Ndocit...

Kengetari i njohur shkodran Frederik Ndoci ka tundur sonte Velipojen me nje koncert te rralle. Disa qindra shkodrane por edhe pushues nga te gjitha...

VIDEO/Aksion për lirimin e plazheve në Shëngjin e Velipojë, padi drejtorit...

Aksioni i Policisë së Shtetit për pastrimin e plazheve nga zaptuesit, është ndalur në Velipojë dhe Shëngjin. Në kuadër të operacionit “Plazh i lirë”,...