Tag: Vatra

Zgjerohen vatrat e infektimeve në fasoneri, rastet e reja në Gjirokastër

Inspektorati Shtetëror Shëndetësor, ka mbyllur një fasoneri në qytetin e Gjirokastrës, pasi disa punonjëse kanë rezultuar pozitiv me koronavirus. Burimet bejne me dije se katër...

Rritet numri i infektuarve, 9 raste të reja me koronavirus në...

Regjistrohen nëntë raste të reja me koronavirus, në Krujë. Mesohet se rastet e reja janë kontakte të rasteve të konfirmuara më parë, nderkohe qe vijon...

Vatra aktive në Krujë, konfirmohen dhe 4 raste të reja me...

Në Krujë janë konfirmuar katër raste të reja me koronavirus. Burimë për abcnews.al bëjnë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer...

Vatër e re COVID-i në burgje, ministria konfirmon infektimin te paraburgimi...

Ministria e Shëndetësisë ka konfirmuar vatrën e re të koronavirusit në burgje, duke deklaruar se dy të paraburgosur në Burgun 302 në Tiranë janë...

Zbulohet një tjetër vatër koronavirusi në burgjet shqiptare

Burgjet janë kthyer në një vatër serioze të koronavirusit në vend. Pas konfirmimit të 13 personave të infektuar me Covid-19 në burgun ‘313’ në Tiranë,...

Halit Nezaj, ndërron jetë atdhetari dhe vatrani i njohur në Nju...

Njoftohet komuniteti shqiptar në SHBA dhe në vendlindje se në Nju Jork ka ndërruar jetë, pas një sëmundje të pashërueshme, atdhetari, biznesmeni, vatrani Halit...

Reagon edhe VATRA: Vota antiamerikane e qeverisë shqiptare në OKB, kundër...

Edhe Federata Panshqiptare Vatra, ka reaguar ndaj votës së Shqipërisë në OKB duke e konsideruar këtë si votë kundër interesave kombëtare. Në një njoftim...