Tag: valdin pjetri

DETAJE/Mbërrin letër-porosia nga Italia, Valdin Pjetrit iu kërkua largimi nga shteti...

Ka mbërritur nga Italia letër-porosia, për Valdrin Pjetrin, kryebashkiaku socialist i Shkodrës, i dorëhequr disa javë më parë, pas akuzave të Partosë Demokratike ndaj...

Zbulohen katër emrat në garë për të zëvendësuar Valdrin Pjetrin

Katër emra janë propozuar për zëvendësimin e Valdrin Pjetrit si drejtues për qarkun e Shkodrës. Në takimin që Rama po zhvillon me drejtuesit rajonal të...

“Nuk e verifikonim dot”, Ish-deputeti i kthehet Ramës për Valdinin: Po...

Ish-deputeti i PD-së, Klevis Balliu i ka kthyer pergjigje Kryeministrit Edi Rama, i cili per t'u shfajësuar nga rasti i Valdin Pjetrit, deklaroi se...

VIDEO/Basha: Krahasuar me Ramën, Pjetri është kriminel i rangut të tretë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar sërish për dorëheqjen e Valdrin Pjetrit nga posti i kryebashkiakut të Shkodrës. Basha shkruan në Facebook, se...

PD kërkoi verifikimin për Valdrin Pjetrin, vjen përgjigja e Prokurorisë

Prokuroria e Përgjithshme përmes një shkrese të bërë publike për mediat, i është përgjigjur Partisë Demokratike lidhur me verifikimet që ky institucion ka kryer për...

Fuga bën parashikimin: Ja ç’do ndodhë me ikjen e Pjetrit, Ademi...

Akademiku i njohur, Artan Fuga, ka reaguar pas vendimit të Valdrin Pjetrit për t’u dorëhequr nga posti i kryebashkiakut të Shkodrës, pas akuzave të...

VIDEO/”Të nisi hetimi pasuror për Pjetrin”, PD liston pyetjet: Rama ka...

Sekretari për Çështjet Ligjore në Partinë Demokratike, Çlirim Gjata, ftoi prokurorinë të nisë hetimin pasuror për Valdrin Pjetrin, pasi siç tha ai, ky i...

Prokuroria kërkon shenjat e gishtave për Valdrin Pjetrin

Sektori i dekriminalizimit në Prokurorinë e Përgjithshme do të kërkojë gjurmët e gishtave të Valdrin Pjetrit. Burime të RTV Ora thanë se në pritje...

“Po përpiqet t’ia hedhë Shkodrës me Pjetrin”, Basha zbulon skenarin: Rama...

Lideri demokrat Lulzim Basha ka reaguar së fundmi lidhur me pezullimin e betimit të Valdin Pjetrit, pas publikimit të dokumentave nga PD. Basha shkruan se...

Rama ndërmerr një tjetër vendim për Valdrin Pjetrin

Konstituimi i këshillit bashkiak të Shkodrës është pezulluar dhe gjithashtu dhe  betimi i kryetarit të ri të bashkisë, Valdrin Pjetri. Kjo vjen një ditë...