Tag: Vaksine

Premtimi nga vendi fqinj: “Greqia do furnizojë Shqipërinë me vaksinën e...

Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis ka shprehur gatishmërinë për të siguruar vaksinën kundër Covid-19 për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Lajmi është bërë i ditur...

Rakacolli shpjegon përse qeveria nuk ka porositur ende vaksinën: Po fitojmë...

Një debat është hapur ditët e fundit nga opozita dhe shumë faktorë të tjerë se përse qeveria nuk është futur ende në një garë...

Ish-ministri shqiptar bën vaksinën anti-COVID të Rusisë: S’kam asnjë efekt anësor

Per vaksinen e Rusise, anti COVID, bota dhe sidomos perendimi ka ende dilema dhe dyshime. Ne dokumentat sekrete te publikuar nga mediat e huaja,...

Trump ndërron sërish shifrat lidhur me viktimat e mundshme nga COVID-19,...

Presidenti amerikan Donald Trump ka paralajmëruar se rreth 100,000 njerëz mund të vdesin nga koronavirusi në SH.B.A. Duke folur në një lidhjue virtuale dy-orëshe, zoti...

Studimet e fundit: Pa ilaçe dhe vaksina specifike, distancimi social mund...

SHBA mund të duhet të mbajnë masa distancuese sociale - siç janë urdhrat për të qëndruar në shtëpi dhe mbyllja e shkollës - në...

Njihuni me Shqiptarin që ka shpikur vaksinën kundër kancerit

Profesor Shuajp Kraja është shpikësi i parë shqiptar që gëzon të drejtën mbi patentën evropiane për vaksinën kundër kancerit. E konsideruar si një shpikje...

SKANDAL/ 4 amerikanë të infektuar me malarie në Shqipëri, Ministria nuk...

Katër shtetas amerikanë po ekzaminohen në Tiranë pasi dyshohen si të infektuar me malarje. Lajmi është kofirmuar nga Hashtag.al nga një zyrtar i Ministrisë...

ISHP hap fushatën: Vaksinohuni, shmangni epideminë

Instituti i shëndetit publik ka çelur fushatën e vaksinimit kundër gripit duke vaksinuar të parët vetë punonjësit e institucionit. Drejtues të programit të vaksinimit...