Tag: Ursula von der leyen

PËR HERË TË PARË/ BE pezullon pezullon rregullat strikte për deficitet...

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula Von der Leyen lajmëroi sot pezullimin e rregullave strikte të vendeve anëtare të BE-së në lidhje me deificitin publik. Ajo...

Ursula von der Leyen paralajmëron konferencë donatorësh për Shqipërinë

Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen tha sot se pas premtimit të 15 milionë eurove si ndihmë e menjëhershme për popullin shqiptar,...

KE dhuron 15 milionë euro për Shqipërinë, mesazhi i Ursula Von...

Tërmeti fatal dhe tragjik ka sjellë dhe solidaritetin e miqve dhe shteteve Evropiane. Mësohet se KE ka vendosur të dhurojë 15 milionë euro për...

Gruaja e parë në krye të KE-së, ish-krahu i djathtë i...

Presidentja e KE, Ursula von der Leye, konfirmon mbështetjen për antarësimin e Shqipërisë në BE. Në mesazhin e parë pas marrjes së postit, Presidentja e...

Presidentja e re e KE, Kryemadhi: Urime! Me ju Shqipëria do...

Ursula von der Leyen është zgjedhur Presidente e KE, duke marrë drejtimin e një ndër institucionet më të rëndësishme të Bashkimit Evropian. Mesazhet e urimit...

Basha uron Von Der Leyen: Lajm i mire edhe per Shqiperine

Lideri i opozitës Basha uron gruan e parë Presidente të Komisionit Europain: Lajm i mirë pë Be dhe Shqipërinë! “Urimet më të ngrohta për Presidenten...