Tag: urimi

Vasili për Ramën: Ishalla lexon më shumë libra këtë vit kryeministri

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka zgjedhur që këtë fillim viti, të ironizojë kryeministrin Edi Rama. Në urimin që Vasili ka për...

VIDEO/Kryemadhi bën bilancin: 2018-ta do të mbahet mend si viti i...

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka mbajtur  konferencën e fundit për shtyp për këtë vit. Nga selia e LSI, Kryemadhi ka bërë dhe një bilanc...

Urimi i moderatorit për Vitin e Ri: Shqipëria do vazhdojë të...

Moderatori Arian Çani dhe këtë herë nuk e ka problem të dalë jashtë kornizave për të bërë një urim për Vitin e Ri. Çani njihet...

Urimi për Krishtlindje, Meta tregon dhe për dhuratën që mori

Edhe Presidenti Ilir Meta u është bashkuar urimeve për festën e Krishtlindjes. Përveçse urimit, Meta nuk ka harruar të japë një mesazh për të gjithë,...

Krishtlindje, apeli i Papa Françeskut për të pasurit: Bëni një jetë...

Në festën e Krishtlindjeve, Papa Françesku ka një apel të rëndësishëm. Papa Françesku u ka bërë thirrje njerëzve të pasur në vendet e zhvilluara që...

Krishtlindja, Janullatos: Në shoqëri është përhapur pasiguria

Kryepeshkopi i Tiranës, Durrësit dhe gjithë Shqipërisë Anastas Janullatos i është drejtuar me një mesazh popullit shqiptar me rastin e Krishtlindjes. Kryepeshkopi thotë se një...

106-vjetori i themelimit të Ushtrisë Shqiptare, Meta: Zoti i bekoftë ushtarakët

Presidenti Ilir Meta me rastin e 106-vjetorit të themelimit të Ushtrisë Shqiptare, ka përcjellë urime për gratë dhe burrat me uniformë. Meta gjithashtu ka përcjellë...

LETRA/Putin mesazh urimi Metës: Eshtë me interes bashkëpunimi i dy vendeve...

Presidenti i Rusisë Vladimir Putin ka dërguar një mesazh urimi për presidentin Ilir Meta në ditën e Pavarësisë të Shqipërisë. Përveç mesazhit  të urimit për...

FOTO/’Urime kjo Pavarësi e një Kombi’, stërmbesa e Skënderbeut uron të...

Një urim të veçantë ka dhe stërmbesa e Gjergj Kastriot Skënderbeut, heroit tonë Kombëtar Sofie Kastrioti nuk harron të urojë shqiptarët sa herë është 28...

Ambasadori i BE uron shqiptarët: Mbështesim Shqipërinë në kryerjen e reformave

Urimeve për 28 Nëntorin, ditën e Pavarësisë, i është bashkuar dhe ambasadori i BE në Shqipëri, Luigi Soreca. Në një mesazh në Twitter, Soreca uron...