Tag: urimi

“8-Marsi dita për të reflektuar”, Basha: Ja çfarë do të bëjmë...

Kryedemokrati Lulzim Basha për 8-Mars është ndalur tek sakrifica e përditshme e nënave, grave dhe vajzave në vendin tonë. Bashan në mesazhin e tij, dedikuar...

FOTO/7-Marsi, Basha mes mësueseve: Shoqëria u ka një borxh të madh

Kreu i PD Lulzim Basha ka zgjedhur që urimin për 7-Marsin ta japë krahë disa mësueseve të vjetra në moshë, ndaj të cilave nuk...

7-Marsi, presidenti Meta uron mësuesit dhe pedagogët shqiptarë

Urimi i parë për 7-Marsin vjen nga presidenti Ilir Meta. Presidenti i Republikës ka uruar festën e 7 Marsit për mësuesit dhe pedagogët shqiptarë. Me një...

FOTO/Urimi i guximshëm i Rita Orës për Shën Valentinin

Këngëtarja me origjinë shqiptare Rita Ora ka zgjedhur të urojë Shën Valentinin me një mesazh dhënë në një mënyrë të guximshme. Veshur një bluzë me...

FOTO/Kejsi feston ditëlindjen, dhurata që mori nga prindërit e Stresit: Krenare...

Kejsi, e fejuara e reperit Stresi, ka festuar ditëlindjen, ndërsa nuk ka hezituar të tregojë një pjesë të festimeve të saj për ndjekësit në...

83-vjetori i Kadares, Meta: Krenaria e letrave dhe mendimit shqiptar

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka uruar shkrimtarin e madh Ismail Kadare me rastin e 83-vjetorit të lindjes së tij. Në një status në “Facebook”,...

FOTO/Romantik kur duhet, Ronaldo bën dedikimin e veçantë për partneren e...

Georgina Rodriguez festoi dje ditëlindjen e saj të 25-të dhe dhuratën më të bukur e mori nga bashkëshorti i  saj,Cristiano Ronaldo. Futbollisti i njohur i...

Urimi për 28 vjetorin e ‘RD-së’, Basha: Shqipëria ka nevojë për...

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka uruar 28 vjetorin e gazetës së parë opozitare në vend, Rilindja Demokratike. Me një shkrim në rrjetet sociale,...

Urimi i Vitit të Ri, Peleshi kërkon ndjesë publike

Niko Peleshi është rikthyer në qytetin e Korçës për festat e fundvitit. Peleshi nuk ka dhënë ende asnjë koment për largimin nga posti i ministrit...

‘Nuk do të dorëzohem…’ Stresi i mbushur plot me shpresë...

Një 2018 e vështirë padyshim ishte dhe për këngëtarin Arkimed Lushaj, i njohur si  Stresi. Stresi ndodhet në burg nën akuzën e armëmbajtjes pa lejë,...