Tag: Urdher mbrojtje

Gruaja ishte me urdhër mbrojtje/Vëllai i viktimës në Paskuqan tregon si...

Ervin Fjolla, vëllai i Enkeleda Çapokut ka treguar se si e gjeti të motrën e shtrirë në banesë dhe çfarë pa në vendin e...

“Gruaja dhunohet nga bashkëshorti, policia nuk zbatoi urdhërin e mbrojtjes”

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar rastin e  dhunimit të një gruaje në Lezhë, e cila edhe pse me urdhër mbrojtjeje nuk ka arritur t’i...

Më në fund policia “kujtohet” të bëjë detyrën, merret në mbrojtje...

Policia ka marrë më në fund në mbrojtje ish të dashurën e djalit të deputetit socialist, i akuzuar për dhunë dhe përndjekje në adresë...

Kryefamiljari dhunon gruan dhe djalin e tij 8-vjeçar

Një tjetër rast dhune në familje është regjistruar në Devoll ku  kryefamiljari ka ushtruar dhunë fizike e psikologjike, ndaj gruas dhe fëmijës së tij. Sipas...

VIDEO & ABSURDITET/ Gjykata detyron të afërmin të strehojë burrin që...

Një qytetar nga Shkodra denoncon publikisht një prej atyre që mund të konsiderohen pa frikë vendime absurde të drejtësisë shqiptare! Një gjyqtare i ka...