Tag: universiteti

Ministrja dhe Rektori i Universitetit të Mjekësisë kërkojnë studentët : Ejani...

Ministrja e Shendetesise sapo konfirmoi dhe pse jo direkt, se sistemi yne shendetsor nuk mund te perballoje me aq mjeke dhe ekip shendetesor koronavirusin. Ne...

Fakultetet e UT njoftojnë nisjen e mësimit, vetëm dy prej tyre...

Çdo gjë duhet ti rikthehet normalitetit dhe jetës, kjo është ajo që propozojnë dekanet e fakulteteve në Tiranë. Pas tërmetit të 26 nëntorit, ditën e...

Thirrja e Fugës: Duhet një komitet kombëtar për të shpëtuar Dijen...

Profesor Artan Fuga ka një koment lidhur me vendimet e fundit të Ministres Shahini, duke u ndalur tek VKM lidhur me reformat e ndërmarra. Fuga...

E PLOTE/Topalli me një fjalim ndryshe, tregon vuajtjet e tmerrshme të...

Ish-kryetarja e Kuvendit të Shqipërisë, Jozefina Topalli, ka marrë çmimin e karrierës, një vlerësim  nga Universiteti i Shkodrës. Në fjalën e saj, Topalli tregoi...

“Distancohemi nga sjelljet e ulëta”, Universiteti pezullon pedagogun e përfshirë në...

Universiteti “Aleksandër Xhuvani” në Elbasan ka pezulluar nga detyra pedagogun D.H i cili është ndaluar nga policia me akuzën për korrupsion pas shfaqjes në...

Alarmi i Pedagogut: Qeveria po pushton universitetin

Pedagogu Mark Marku në fjalën e mbajtur në konferencën ku ishte i pranishëm kreu demokrat Lulzim Basha, ish-europarlamentarja Doris Pack dhe akademikë të tjerë...

Studentët e UBT-së vijojnë protestën, konflikti me Bashkinë: Fidanishtja do kthehet...

Edhe ditën e sotme, studentët e Universitetit Bujqësor kanë dalë në protestë, për të kundërshtuar planin e ndërtimit të një shkollë në fidanishten që...

Rama shmang përgjegjësitë, ua lë fajin universiteteve: Nuk po plotësoni kushtet...

Kryeministri Edi Rama ia ka lënë sërish fajin universiteteve, duke shmangur kështu përgjegjësitë që i takojnë qeverisë në realizimin e kërkesave të studentëve. Gjatë një...

Rama kërkon të zgjidhë hallet e studentëve me portale, hap një...

Për kryeministrin Edi Rama nuk është hera e parë që dështon në nismat që merr, por prapë kjo nuk i mjafton, pasi për të...

Ngacmim seksual dhe shitje të librave me detyrim, shkarkohen 3 pedagogë...

Rektori i Universitetit Bujqësor, Bahri Musabelliu shkarkon nga detyra 3 pedagogë. I kontaktuar nga Ora News, rektori ka deklaruar se pedagogët u shkarkuan për ngacmim...