Tag: twitter

REPLIKAT/Basha i përgjigjet Ramës: Gërrvërret prej palaçoje nuk e mbulojnë dot...

Lulzim  Basha dhe Edi Rama diten e sotme kane zgjedhur te replikojne virtualisht me statuse ne rrjetin social Twitter. Ishte kryeministri i cili e...

Trump i vë ultimatum OBSH-së: Keni 30 ditë kohë të bëni...

Presidenti amerikan Donald Trump i shkroi një letër urgjente shefit të Organizatës Botërore të Shëndetit (OBSH) Tedros Adhanom Ghebreyesus, duke e akuzuar se ka...

FOTO/Postimi i çuditshëm i kryeministrit Rama në Twitter, përfshihet dhe Linda

Postimet e kryeminsitrit Edi Rama ne Twitter jane te shkurtra, jo te shpejta, por ne te shumten e rasteve pergjigje ndaj akuzave te Partise...

“Pse investimet e huaja i merr Serbia e Maqedonia e Veriut”,...

Lideri i demokratëve Lulzim Basha teksa ka reaguar në “Twitter” pas deklaratave nga përfaqësues të Dhomës Amerikane të Tregtisë, rithekson dhe njehere se korrupsioni...

Vdekja e Kobe Bryant ishte parashikuar që në vitin 2012, postimi...

Eshtë e pabesueshme, te parashikohet fati i dikujt vetem me ane te nje fjale goje, por thuhet se kur dikush e uron me gjithë...

FOTO/Basha takim me drejtorin e IRI për Europën, ja çfarë biseduan

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, priti në një takim në selinë blu Drejtorin e IRIglobal për Europën, Paul McCarthy. Përmes një postimi në rrjetet...

FOTO/Gazetarja zbërthen statuset e Ramës në Twitter: Ti ke zgjedhur të...

I njohur për postimet e tij të herëpashershme në rrjetet sociale, kryeministri Edi Rama nuk mund ta ketë çuar në mendje faktin që ato...

“Rikthimi i vizave këmbanë alarmi”, Rama i përgjigjet virtualisht Metës: Shqetësohu...

Kryeministri Edi Rama i ka kthyer përgjigje Ilir Metës lidhur me shqetësim e presidentit për rikthimin e vizave. (kliko ketu).  Meta ne nje reagim zyrtar...

Johannes Hahn e heq nga defteri Shqipërinë, postimi i tij lë...

Një postim i fundit në Twitter nga Johannes Hahn, Komisionerit Evropian për Politikën e Fqinjësisë Evropiane dhe Negociatat e Zgjerimit, mesa duket ka treguar...

“Po boll o boll” Rama thyen heshtjen, fillon nga ironitë: O...

Kryeministri ka thyer heshtjen, duke reaguar së fundmi në rrjetet sociale. Sërish ai nuk i ka kursyer ironitë, ndërsa le të kuptohet që është mirë...