Tag: TURQIA

Ish kryeministri Italian Romano Prodi jep alarmin: Turqia po përforcon pozitat...

Rasti i Shqipërisë / Marrëdhëniet në Mesdhe që i shërbejnë Jugut Nga Romano Prodi në Il Messagero (Prodi ka qenë kryeministër i Italisë në vitet...

Turqia një hap para me metodat e reja, shëron pacientin me...

Mjekët turq përdorën metodën turke të terapisë me rreze (TurkishBeam) për herë të parë të Premten për trajtimin COVID-19 te një pacient në Turqinë...

Erdogan mbyll kufijtë e Turqisë zyrtarisht, anulohen të gjitha fluturimet ndërkombëtare

Turqia zyrtartisht tani i ka anuluar të gjitha fluturimet ndërkombëtare dhe vendosi të ndalojë udhëtimet midis 30 qyteteve, përfshirë Stambollin, Ankaranë dhe Izmirin, në...

Niset flota e re e autoambulancave nga Turqia drejt Shqipërisë, Rama...

Vijojne te vijne ndihmat nga Turqia. Pas qindra pajisjeve mbrojtese per mjeket te derguara nje dite me pare, Turqia sot ka derguar disa auto-ambulanca. Lajmin...

FOTO/Rama jep lajmin e madh: “Lasgushi” u ngarkua me armët e...

Mesa duket biseda me presidentin turk Erdogan ka rezultuar te kete ndodhur, dhe pse kryeministri u shpreh se Turqia do te na ndihmonte ne...

“Çfarë turpi”,Fuga i revoltuar: Do të na mbajë me bukë turku?...

Akademiku Artan Fuga ka kritikuar kryeministrin Rama për deklaratën që bëri mbremjen e kaluar se nëse Shqipëria në situatën e koronavirusit do të kishte...

Koronavirusi mbërrin dhe në Turqi, shënohet rasti i parë

Turqia konfirmoi të martën në mbrëmje rastin e saj të parë me coronavirus dhe tha se personi i prekur ishte një burrë turk që...

Turqia ndalon fluturimet nga Italia dhe 2 vende te tjera

Pres se shtune ne mbremje, Turqia vendosi të anulojë fluturimet e pasagjerëve me Italinë, Irakun dhe Korenë e Jugut. Lajmin e dha ministri i Shëndetësisë...

REUTERS/ Turqia hakeron sherbimin sekret shqiptar, cfare te dhenash jane vjedhur

Turqia ka ndërmarrë një valë sulmesh kibernetike në të gjithë Europën, duke vënë në shënjestër në veçanti Greqinë, por edhe Shqipërinë, shkruan Reuters.  Sipas...

Tërmeti 7,5 rihter në Turqi do të ndjehet dhe në Shqipëri,...

Turqia brenda 2030 thuhet se do të goditet nga një tërmet shumë i fuqishëm i shkallës 7,5 me intesitet 10 ballë. Kane qene gjeologet...