Tag: tren

FOTO/Aksident tragjik, shqiptari 17-vjeçar goditet nga treni në Zvicër

Një aksident tragjik hekurudhor i ka marrë jetën një të riu shqiptar. Trupi i të riut u gjet mëngjesin e së premtes që kaloi, në...

LAJM I FUNDIT/Sulm me armë në Hollandë, 7 të plagosur

Një sulm me armë ka ndodhur në Hollandë, nga ku kanë mbetur të plagosur 7 persona. Sipas informacioneve të fundit nga policia, ngjarja ka ndodhur...

VIDEO/Mbretëresha e Anglisë sa e thjeshtë, udhëton dhe me tren

Këto pamje janë publikuar në mediat e huaja, teksa tregojnë modestinë e një mbretëreshe, e cila zgjedh thjeshtësinë para luksit. Mbretëresha Elizabeta II ka zgjedhur...

VIDEO/Grushta dhe shqelma, plas sherri mes vajzave për një sanduiç

Ky është momenti kur një vajzë u sulmua brutalisht nga një grua. Gruaja e akuzoi se kishte hedhur një sanduiç mbi të në rrugën...

Treni përplas për vdekje 81-vjeçarin

Një 81-vjeçar është aksidentuar për vdekje nga treni i linjës Fier-Elbasan. Ngjarja ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm, në dalje...

FOTO/ Elbasan, treni përplas 12-vjeçaren

Sot, në fshatin Bradashesh, Elbasan,  treni i pasagjerëve ka përplasur fëmijën e mitur E. Z., 12 vjeçe banuese në Bradashesh, e cila ndodhet në...

FOTO & VIDEO GALERI/ Itali, shqiptari i jep fund jetës, duke...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali, ku fatkeqësisht viktima është një i ri shqiptar. Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e djeshëm, por sot...

Vorë, treni përplas 18-vjeçaren

Sot, rreth orës 08:10, në Vorë, ka ndodhur një aksident hekururdhor. Menjëherë në vendngjarje kanë mbërritur shërbimet e Policisë dhe Ambulanca,  ku nga verifikimet...

Fushë Krujë, treni merr përpara një automjet, plagoset drejtuesja

Një aksident ka ndodhur paraditen e sotme në afërsi të Bubqit, në Fushë Krujë. Mësohet se treni i linjës Shkodër – Vorë ka përplasur...

VIDEO/ Ndërtohet linja hekurudhore më e pjerrët në botë

Një tren në Zvicër është ndër arritjet më të mëdha të teknologjisë pasi ka trasenë më të pjerrët në botë në një resort alpin. Treni...