Tag: tragjedi

Tragjedi ajrore në Afganistan, rrëzohet avioni me 83 persona brenda tij

Pas aeroplanit te rrezuar në Iran, nje tjeter mendohet te jetë rrëzuar afër zonave te ketij vendi. Zyrtarët afganë kanë thënë se një aeroplan...

Tragjike në ujërat e Greqisë, mbytet anija me emigrantë, operacion i...

Një varkë e dyshuar se ka 50 emigrantë në bord tragjikisht u fundos 13 milje detare në jug-perëndim të Paxos të Greqisë. Nga të dhënat...

Tragjedi në Algjeri, digjen e ndërrojnë jetë 8 foshnja në maternitet

Një ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur në Algjeri, me pasojë vdekjen e 8 foshnjave të sapolindura. Foshnjat  kanë ndërruar jetë, pasi materniteti u...

FOTO/Veprimi që tronditi familjen, babai hedh veten në erë ditën që...

Dita më e veçantë për një vajzë fatkeqësisht u kthye në ferr, pasi familja e saj përjetoi tragjedinë e rëndë me humbjen e babait. Pikërisht...

FOTO+EMRI/Humb jetën shqiptari në Itali, makina i kaloi sipër trupit

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Itali, me viktimë një shqiptar. Një 35-vjeçar shqiptar i identifikuar si Shpëtim Halili, i cili po udhëtonte rreth...

Dhimbje në familjen e këngëtarëve, Loredana humb njeriun e shtrenjtë

Situatat e vështira për reperen Loredana nuk kanë të mbaruar. Pas përfshirjes në akuzat për mashtrim dhe vjedhje të çifti zviceran (lexo ketu), Loredana...

Tragjedia në Vlorë, vajza 11-vjeçarja u gjet e pajetë nga vëllai

Një ngjarje e rëndë ka tronditur qytetin e Vlorës, ku viktimë është një 11-vjeçare. Sipas informacioneve të para, dyshohet se vajza mund të ketë...

23 nxënës dhe mësues humbën jetën në aksidentin e rëndë

Një ngjarje tragjike ndodhi ditën e sotme në Nepal, ku 23 persona humbën jetën dhe 14 të tjerë mbetën të plagosur, ndërsa një autobus...

Tragjedi në Greqi, digjen të gjallë 11 refugjatë në një kamion

11 refugjatë kanë gjetur vdekjen në një aksident rrugor në Greqi. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 5 të mëngjesit të së shtunës në Kavala. Kamioni...

Dasma kthehet në mort, 20 të vdekur nga rrëzimi i limuzinës...

Njëzet njerëz kanë vdekur pas një përplasje të tmerrshme të limuzinës në Neë York të shtunën. Dy automjete u përfshinë në aksident, i cili ndodhi...