Tag: tokat

DENONCIMI/”Mjafton të jesh rilindas dhe bëhesh me tokë, kanë bërë kasaphanë...

Vijojnë denoncimet nga qytetaret lidhur me pronat dhe tokat në vend. Në faqen zyrtare të këtij të fundit, një qytetar shkruan se në Libofshë të...

EMRI/ Lezhë, skandali tokave në bregdet, vazhdojnë arrestimet

Në vijim të  Operacionit “Ranishtja 4”, ku u arrestuan 12 shtetas dhe u shpallen në kërkim 11 shtetas të tjerë, kapet dhe ndalohet një...

MEKANIZMI/ Hajdutët e tokave në hipotekë, zyrtarët e arrestuar në dosjen...

Dëshmia e protokollistes së Hipotekës Kavajë, Aida Gjoci, e cila është gjithashtu nën hetim për skandalin e tokave në Spille, ka zbërthyer mekanizmin se...

FOTO & EMRI/ Çudia, noteri i “tokave” në Spille, sa herë...

Në dosjen e tjetërsimit të pronave shtetërore dhe të ushtrisë në zonën bregdetare të Spilles së Kavajës, është edhe noteri Julian Zhelegu, për të...

DETAJE/ Del sërish emri i Mimi Kodhelit – Njeriu që “vodhi”...

Idlir Karkini, biznesmeni i përfshirë në skandalin e vjedhjes së tokave në Rrogozhinë nuk është një emër i panjohur për publikun. Tre vjet më...