Tag: tirane

Shkelën rëndë rregullat e qarkullimit, 3 persona të arrestuar, mes tyre...

Policia e shtetit ka njoftuar se ka arrestuar 3 persona për shkelje të rënda të qarkullimit rrugor, mes tyre një 53-vjeçare e cila ka...

Aksident në Tiranë/Makina ec mbrapsht dhe përplas fort 14- vjeçarin

Një 14- vjeçar është aksidentuar rëndë nga një mjet i cili po ecte mbrapsht. Shoferja 53- vjeçare në rrugën ”Sandër Prosi” duke i dhënë mbrapa...

Familja Buci dhe krimet, nga vrasja e kunatës te atentati me...

Policia ka zbardhur nja ngjarje tepër të rëndë, e cila kishte ndodhur në vitin 2012, ku 23-vjeçarja Eglantina Buci ishte ekzekutuar me plumb në...

Policia shton arrestimet në Tiranë, dalin detajet

Nje 30 vjeçar eshte arrestuar, pasi në rrugën "Fitnete Rexha", në ambientet e lokalit që kishte në administrim ushtronte aktivitet të kundraligjshëm të lojrave...

E FUNDIT/ Gjendet i mbytur te liqeni i Farkës një 14-vjeçar

Një 14-vjeçar është gjetur pa shenja jete mëngjesin e sotëm tek liqeni i Farkës, në Tiranë. Burime nga policia bëjnë të ditur  se ngjarja...

“Blloku, Kodra e Diellit…”, 5 nga vatrat e nxehta të Covid...

Ish-Blloku është një nga zonat më të njohura të Tiranës dhe vendi i preferuar për jetën e natës veçanërisht nga të rinjtë. Por, nëse...

DETAJE/Në pranga 9 persona në Tiranë, mes tyre inxhinierët e firmave...

Policia e Tiranës ka arrestuar flagrancë 9 persona, njëri prej tyre i shpallur në kërkim. Mes të arrestuarve është edhe D. K., 34 vjeç, inxhinier...

Shkrumbohet plotësisht gjatë natës një makinë në Tiranë, detajet e para

Një automjet është shkrumbuar në orët e para të mëngjesit në rrugën “ Thoma Goxhaj”, në Kombinat. Sipas policisë zjarri në automjetin në pronësi të...

EMRAT/OFL përqëndrohet në Tiranë, formular për 4 të dënuarit

Në kuadër të zbatimit të Ligjit Special për masat pasurore ndaj individëve të dënuar apo akuzuar për krim të organizuar dhe për trafik të...

E FUNDIT/Sekuestrohen dy armë zjarri dhe kokainë në Tiranë, 3 në...

Falë bashkëpunimit me qytetarët, policia ka goditur dy raste në fushën e armëmbajtjes pa leje dhe atë të shpërndarjes së lëndëve narkotike dhe përshtatjes...