Tag: tirana

DETAJE/Dhuna masive në derbin kryeqytetas, policia procedon disa persona, 1 i...

Pas përplasjeve gjatë ndeshjes së mbrëmjes, policia ka proceduar 9 tifozë. Ata janë proceduar për aktet e dhunës gjatë ndeshjes së futbollit Tirana-Partizani, zhvilluar...

Rrëzohen zgjedhjet dhe në Tiranë, çfarë vendosi Gjykata

Të njejtën rrugë ka ndjekur dhe Gjykata e Tiranës, e cila nuk i ka njohur votimet e 30 Qershorit. Bëhet fjalë për kandidatin e...

VIDEO/Festa e çmendur e tifozerisë, Partizani kampion pas 26 vitesh

Një triumf i pabesueshëm i skuadrës së Partizanit. Të kuqtë fituan derbin ndoshta më të bukur të historisë, duke qenë se janë rikthyer kampion...

Grushta dhe ofendime në tribunën VIP pas përfundimit të ndeshjes Tirana...

Fundi i ndeshjes Tirana-Skënderbeu në kryeqytet ka patur shumë tension në tribunën ‘VIP’ të “Selman Stërmasit”. Ka qenë goli I realizuar nga Hasani në minutën...

Lumë akuzash mbi fierakun, ekstradohet nga Greqia 36-vjeçari

Interpol Tirana ka kapur dhe ka ekstraduar nga Greqia  2 shqiptarë të shpallur në kërkim për vepra të ndryshme penale. Nga Specialitët e Rendit u...

DETAJE/Kupa e Shqipërisë, përballen në gjysmëfinale ekipet e forta

Eshtë hedhur në zyrat e Federatës Shqiptare të Futbollit,  shorti për turin gjysmëfinal të Kupës së Shqipërisë. Mesa duket ka një përballje të fortë mes...

Komisioni i Disiplinës “masakron” Tiranën, pezullim edhe për presidentin e Laçit

Komisioni i Disiplinës në Federatën Shqiptare të Futbollit ka publikuar vendimet e marra për shkeljet dhe parregullsitë e konstatuara në fundjavën e shkuar në...

Sherri në tunelin e dhomave të zhveshjes, reagon Tirana: Do e...

Pas disa incidenteve të ndodhura rresht, ekipi i Tiranës ka reaguar në rrjetet sociale. Përmes një denoncimi publik, ata dënojnë ngjarjet e ndodhura dje në...

VIDEO/ Plas grushti në tunelin e dhomave të zhveshjes pas ndeshjes...

Ka përfunduar me grushta në tunelin e dhomave të zhveshjes sfida mes Tiranës e Lacit, me gjakrat që u ndezën pas kohës së ekzagjeruar...

FOTO/”Mezi gjetën njerëz”, Zhupa: Veliaj nuk pati kurajon të tregonte si...

Zëdhënësja e Partisë Demokratike Ina Zhupa përmes disa fotove në rrjetet sociale ka treguar se çfarë fshihet pas gjithë asaj që u propagandua ditën...