Tag: Testi

Berisha ripërsërit shqetësimin: Stop praktikës së kufizimit absurd të testit të...

Ish-kryeministri Sali Berisha shkruan se fundmi se raportet shumë serioze dëshmojnë se kufizimi ekstrem i testit të koronavirusit për shoshitje epidimiologjike të të dyshuarve...

Si të shmangen aksidentet rrugore në vend, ministri Lleshaj propozon testin...

Aksidentet rrugore mbeten problem në vendin tonë, dhe ndaj kjo teme mbi sigurine rrugore bëri bashkë  Ministrin e Brendshëm Sandër Lleshaj, ministren e Infrastrukturës,...

Dalin përgjimet: Tezat e testimit pë gradat në polici të shitura...

Përgjimet nga struktura e kontrollit të brendshëm në Policinë e Shtetit zbuluan se teza e testimit për gradat në polici ishte shitur 48 orë...

FOTO SKANDAL/ Sot provimi i maturës shtetërore, testi i letërsisë del...

Matura shtetërore nuk i ka shpëtuar skandalit të vitit të shkuar, as këtë vit. Informacionet e dokumentuara për dalje testesh, para dhe gjatë provimeve...

Testi i erës së gojës zbulon nëse vuani nga sëmundja fatale

Nga diabeti i tipit 1 janë të prekur pothuajse dy në 1000 fëmijë dhe adoleshentë, ndërsa kjo shifër është në rritje. Një studim i...