Tag: Terrorist

VIDEO/”Sulm terrorist në festën e Novruzit”, zbulohet struktura e celulës iraniane,...

Policia e Shtetit ka zbuluar një celulë terroriste iraniane, që do të kryente një akt terrorist në Shqipëri, ditën e Sulltan Novruzit. Drejtori i Përgjithshëm...

“Atje do të më vrasin, mos më deportoni”, terroristi rus lutet...

Seanca gjyqësore e shtetasit rus Resul Miklaev, i cili u arrestua disa kohë më parë në vendin tonë dhe akuzohet si pjesë e ISIS...

OSLO/Sulm në një xhami, po hetohet si akt terrorist

Një sulm me armë zjarri në një xhami në Oslo të Norvegjisë, është duke u hetuar si akt terrorist, deklaruan autoritetet norvegjeze. Një person i...

Gjermani/ Ekstradohet terroristi i dyshuar boshnjak në Belgjikë

Gjermania ekstradoi të hënën në Belgjikë një boshnjak të kërkuar për lidhje të dyshuara me sulmet terroriste në Paris, më 2015. Zëdhënësi i prokurorisë...

Tritoli në memorialin e nacionalistit grek në Finiq, reagon OMONIA: Akt...

Organizata OMONIA ka reaguar sot pas vendosjes së lëndës eksplozive në monumentin e Thimjo Llolit në fshatin Kranë. OMONIA e ka cilësuar si goditje...

Kush ishte terroristi memec rus që fshihej në Shqipëri

“Unë krijova një organizatë për të mbledhur ndihma për viktimat luftës në Siri, nuk jam terrorist. Mos më dorëzoni në Rusi se më rrezikohet...

DETAJE/Qëllohet me breshëri plumbash, humb jetën gazetarja në Irlandë

Një gazetare 29-vjeçare është vrarë me armë zjarri në orët e vona të mbrëmjes së kaluar në Irlandën e Veriut. Gazetarja Lyra McKee u qëllua...

LAJM I FUNDIT/Sulm me armë në Hollandë, 7 të plagosur

Një sulm me armë ka ndodhur në Hollandë, nga ku kanë mbetur të plagosur 7 persona. Sipas informacioneve të fundit nga policia, ngjarja ka ndodhur...

VIDEO/25 të vdekur mes tyre dhe një fëmijë, kush fshihet pas...

Udhëheqësit iranianë kanë akuzuar shtetet e Gjirit të mbështetur nga SHBA si ata që fshihen pas sulmit terrorist mbi një paradë ushtarake ku mbetën...

Sulm në paradën ushtarake në Iran, disa të vdekur dhe 20...

Disa njerëz janë vrarë, ndërkohë numërohen për 20 të plagosur,  pasi persona të armatosur të panjohur hapën zjarr gjatë paradës ushtarake në qytetin jugperëndimor...