Tag: termti

Historia e çiftit që u largua nga Shkodra pas tërmetit në...

Fshati Shkallë në Manzë të Durrësit gjendet vetëm 20 kilometra larg epiqendrës së tërmetit që dridhi tokën në 26 nëntor. Në javën që pasoi tërmetin,...

Reagimi prekës i kompanisë angleze për Klementin nga Thumana: Djalë me...

Klement Çupi është një prej viktimave të tërmetit të 26 nëntorit, i cili ishte kthyer nga Anglia ku punonte dhe jetonte, për të kaluar...