Tag: termeti

FOTO/Familja në zonën e Tiranës braktiset nga shteti, PD sjell pamjet:...

PD nuk e ka lene jashte vemendjes akoma situaten pas tërmetit, duke u perqendruar tek vizitat dhe takimet me banoret e prekur. Belind Këlliçi ka...

Zbulohet afati, Turqia ndërton 500 shtëpitë për banorët e prekur nga...

Të 500 banesat që do të ndërtohen nga shteti turk në Laç dhe Thumanë do të përfundojnë brenda muajit korrik të këtij viti. Ministri për...

PD video-mesazh Ramës: Edi, na shih në sy

Partia Demokratike ka publikuar një video, ku shfaqet Edi Rama dhe ku PD ka bere refren te kesaj video, deklaraten e famshme te kryeministrit. Përmes...

INVESTIGIMI/Betoni i dobët dyshohet si shkak për disa nga viktimat e...

Prokuroria e Durrësit po shqyrton të dhënat laboratorike të materialeve të ndërtimit nga 7 ndërtesat e shkatërruara nga tërmeti i 26 nëntorit, për të...

DETAJE/Lidhja e Reçit me kryefamiljarin që vdiq nga tërmeti i 26...

Zbulohen detaje në lidhje me ngjarjen e rëndë të ndodhur sot në Rrëshen, aty ku mbeti i vrarë biznesmeni Kastriot Reçi. Ai u ekzekutua me...

Mësimi nga tërmeti në Shqipëri: Ballkani nuk është i gatshëm për...

REPORTAZH/Ende me gjak, duart e mbuluar në garzë, Xhafer Ahmetaj shikoi dhe njehere malin ku miqtë e tij ishin varrosur pas tërmetit që goditi...

DETAJE/”Mbi 10 mijë banorë do kalojnë Vitin e Ri në çadra”,...

Kreu i qeverisë Edi Rama, në mbledhjen e tretë të Komitetit Kombëtar të Rindërtimit ka bere dhe premtimet e para. Ai u shpreh se maksimumi...

EMRI/Mblidhet Komiteti i Rindërtimit, Rama proprozon sekretarin

Po zhvillohet këtë të hënë të fundvitit mbledhja e tretë e Komitetit Kombëtar të Rindërtimit. I pranishëm në mbledhje është edhe kryeministri Edi Rama,...

FOTO/”Tërmeti i vjedhjes zhduku 1 milionë euro nga rikonstruksionet”, PD denoncon...

Përfaqësues të Partisë Demokratike denoncuan këtë mesditë abuzimin, që sipas tyre, kap vlerën e rreth 1 milion eurove, dhe që bëhet fjalë për rikonstruksionin...

VIDEO/Prova që Veliaj vë në dyshim autoritetin e Ramës, PD nxjerr...

Partia Demokratike ka kapur në veçanti një aspekt midis kryeministrit  Edi Rama dhe kryebashkiakut Erion Veliaj, e cila mesa duket mund "te prishe" marrëdhënien...