Tag: termeti

Sizmologu qeteson Tiranen, por njerezit kthehen ne kafe por jo ne...

Sizmologu i njohur Rrapo Ormeni në një lidhje telefonike me “News 24” ka heehur serish poshte nje lajm te rreme qe caktonte oren e...

Alarmi i rreme pershkon Tiranen, banoret lene shtepite dhe dalin jashte

Nje alarm i rreme i shperndare kryesisht permes telefonave ka tmerruar mijera banore te Tiranes. Lajmi u perhap me shpejtesi fill pas termetit qe ra...

LAJMI I FUNDIT/ Vendimi i MAS, nesër dhe pasnesër nuk ka...

Situata e pazakontë në vend pas tërmeteve të fuqishme duket se ka bërë që Ministria e Arsimit, Besa Shahini të marrë masa për nxënësit. Ministrja ...

VIDEO/ Femrat as tërmeti nuk i ngre dot nga parukeria

Tërmeti i djeshëm krijoi frikë dhe ankth tek mijëra qytetarë në Tiranë e Durrës dhe dhjetëra video të kamerave të sigurisë në lokale, biznese...

Durrës, mbahet meshë për mbrojtjen nga tërmetet

Tërmeti solidarizoi çdo person që ndjeu lëkundjet e tokës. Të gjithë vrapuan për tu larguar nga ndërtesat e disa të tjerë për të shpëtuar të...

Hapet llogari bankare, këtu mund të kontribuoni për të prekurit nga...

Pas situatës së krijuar nga tërmeti i fortë i një dite më parë, 21 shtator 2019, që preku disa qarqe të vendit, Ministria e...

Ishte termeti 5.9 apo 7 balle. Pergjigja e inxhinierit

Inchinier por eshe ish mijister, Bashkim Kopliku ka shpejguar thjesht sot se pse raportohen dy shifra per nje termet, shkalla dhe intensiteti. Shpjegimi i inxhinierit: Tërmeti...

Dhurata Cupi: Emergjencë kombëtare në televizion

Ne lidhje me situaten nga termetet, reagon edhe Dhurata Cupi: Emergjencë kombëtare në Tv, deklaron ajo, edhe në ditë te veshtira propaganda vazhdon. Deklarata e Cupit: Të...

Ish-ministri i kthehet ashpër Velisë: Më i sigurtë kur nuk jam...

Ish ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani nuk e ka duruar dot propogandën bajate të Kryetarit të bashkisë së Tiranës Veliaj fill pas rënies së...

Rreziku nga tërmetet, si u rrënua Durrësi 7 herë. A ka...

Të dhënat historike tregojnë se tërmetet kanë shkatërruar krejtësisht disa herë Durrësin, teksa lëkundjet sizmike renditen të parat për katastrofat që mund t’i krijojnë...