Tag: termeti

Ish-ministri i kthehet ashpër Velisë: Më i sigurtë kur nuk jam...

Ish ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani nuk e ka duruar dot propogandën bajate të Kryetarit të bashkisë së Tiranës Veliaj fill pas rënies së...

Rreziku nga tërmetet, si u rrënua Durrësi 7 herë. A ka...

Të dhënat historike tregojnë se tërmetet kanë shkatërruar krejtësisht disa herë Durrësin, teksa lëkundjet sizmike renditen të parat për katastrofat që mund t’i krijojnë...

Në qendrën pritëse nuk dinin me hap as cadrën

Qeveria ka ngritur  një qendër pritëse të stadium Dinamo por banorët që shkuan atje kanë hequr më shumë se nga tërmeti për shkak të...

“Shteti të mendojë se brenda muajit e bën Floqin Paris”, të...

Nisja e ndërtimit të shtëpive të para, që u shkatërruan nga tërmeti i Qershorit në Korçë solli shpresë tek banorët se vjeshta nuk do...

Tërmeti/Reagon Presidenca: Për ata që kanë dëgjuar sot “zëdhënësen” e re...

Presidenca ka reaguar sërish pas përgjigjes së ministres Olta Xhaçka lidhur me shqetësimin e presidentit për masat e marra ndaj një tërmeti në Ballkan. Zëdhënësi...

Meta kërkoi masat konkrete, Xhaçka: Provën e seriozitetit e ke tek...

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka i ka kthyer përgjigje shqetësimit të P residentit Ilir Meta lidhur me letrën e dërguar për masat e marra...

FOTO/Tërmeti që goditi Shqipërinë në 1942, ja çfarë shkruante media franceze

Duke qënë se jemi në momentet kur disa tërmete kanë goditur Greqinë dhe kërkohet që Shqipëria të jetë e siguruar, një artikull është rikthyer...

Presidenca thirrje të dytë Ramës për tërmetin: Merr masa! Të parandalojmë...

Këshilltari i Presidentit Ilir Meta, Bahri Shaqiri, iu ka bërë thirrje sërish  kryeministrit Edi Rama, zv.kryeministrit Erjon Braçe dhe ministres së Mbrojtjes, Olta Xhaçka,...

FOTO/SHBA shkundet nga tërmeti i fortë në ditën e Pavarësisë, ja...

Kalifornia Jugore është goditur nga tërmeti më i fortë në këto dy dekada, duke shkaktuar dëme dhe zjarr. Epiqendra e tërmetit  me magnitudë 6.4 ishte...

FOTO-GALERI/Tërmeti në Korçë iu shkatërroi shtëpitë, banorët në qiell të hapur

Banorët e zonës në Korçë janë duke kaluar një Bajram të vështirë, ku shumica prej tyre ndodhen në qiell të hapur dhe ende nuk...