Tag: termete

FOTO/7 lëkundje të tjera gjatë natës, garancia që na jep sizmiologu...

Pas dy goditjeve relativisht të forta mbremjen e kaluar, Shqipëria ka ndjerë dhe 7 lekundje te tjera gjatë natës te cilat kanë qënë me...

FOTO/Disa lëkundje tërmeti në vend, IGJEUM nxjerr të dhënat

Teksa Turqia u godit nga nje termet i fuqishem, dhe rajoni ende nuk eshte i stabilizuar, dhe vendi yne tashmë pothujase perdite ka lekundje...

FOTO/Tërmeti zhvendoset në shtetin fqinj, dy lëkundje të forta në orët...

Tërmeti është zhvendosur në vendin fqinj, Greqi, ku janë raportohet për një sërë lëkundjesh të njëpasnjëshme. Në orët e para të mëngjesit të sotëm, një...

“Hapni aplikacionin po deshët për verifikim”, Ish-deputeti bën zbulimin: Ku shkon...

Nënkryetari i PD-së, Edi Paloka shprehet se kryeministrin Edi Rama e ndjekin tërmetet nga pas. Duke shprehur se nuk është supersticioz, ai thotë se...

Zhvendoset epiqendra e tërmeteve, goditjet që u shënuan gjatë orëve të...

Tërmetet tashmë po vijojnë të godasin rajonin dhe më gjerë, duke shkuar deri në Turqi. Së fundmi janë shënuar dy tërmete në Turqi dhe...

FOTO/Pasgoditjet vijojnë gjatë natës, lëkundja e mëngjesit me magnitudë 3.7

Gjatë natës ka patur herë pas here lekundje, të cilat fatmiresisht kanë qene me intesitet të uët. Sipas qendres sizmioligjike e cila afishon çdo tërmet...

DETAJE/Tërmetet mund të parashikohen 4 orë më parë, kompania izraelite teston...

Tërmetet mund të parashikohen, dhe sipas studimeve tè fundit parashikimi mund të ndodhë për 4 orë më parë nga goditja. Një kompani izraelite në Rumani...

FOTO/IGJEUM jep të dhënat: Sa lëkundje janë regjistruar natën dhe si...

Edhe pse në ulje, ka patur gjatë natës lëkundje here pas here me nje intesitet jo te rrezikshëm. Sipas te dhenave te publikuara nga IGJEUM,...

DETAJE/Japonia më e rrezikuara nga tërmetet, por ja si përgatitet mos...

Duke marrë parasysh sa shpesh bien tërmete në Japoni, të gjitha godinat kanë njëfarë mbrojtjeje nga lëkundjet. Shtëpitë në Japoni ndërtohen sipas një kodi...

VIDEO/Situatë emergjente dhe ditë zie për shqiptarët, ministreve nuk iu hiqet...

Deri ne momentin që po flasim, zyrtarisht janë konfirmuar 41 viktima nga termeti shkaterrues i mëngjesit të së martës. I fundit që u nxorr...