Tag: temperatura

I nxehti afrikan në Shqipëri , zbuloni deri kur do të...

I nxehti përvëlues do të mbajë mbërthyer vendin deri në fund të gushtit. Vapa do të jetë më e ndjeshme në kryeqytet, por edhe në...

Temperaturat përvëluese do të vazhdojnë edhe në muajin shtator

Sipas parashikimit të sinoptikanëve, deri në mbyllje të kësaj fundjave, përreth gjithë territorit të vendit do të shënohen temperatura që arrijnë si vlerë maksimale...

Njihuni me temperaturat e motit për këtë fundjavë

Edhe këtë fundjavë, Shqipëria do të “pushtohet” nga temperaturat e larta. Sipas meteo.al, moti i nxehtë do të ndihet kryesisht në veriperëndim të vendit. Kanë...

Plazh edhe në shtator, shikoni si do të jenë temperaturat

Me gjithë freskimin e lehtë të motit në ditët e para të tij, shtatori dhe gjithë vjeshta, vijojnë me temperatura të larta. Muaji shtator do...

Thirrje e Institutit të Shëndetit Publik: Merrni këto masa ndaj të...

Instituti i Shëndetit Publik ka publikuar sot një listë me këshilla dhe rekomandime në mënyrë që qytetarët të shmangin efektet shëndetësore negative të temperaturave...

Surprizon sërish moti, situata me të nxehtin pritet të ndryshojë

Ditën e sotme moti do të jetë më i përballueshëm. Temperaturat shënuan mbi 40 gradë ditëve të fundit, por duket se situata do të...

Rekord temperaturash të larta këtë të hënë, kur shpëtojmë nga vapa...

Këtë javë temperaturat e larta kanè pushtuar vendin, ndërsa të gjithë u janë drejtuar jugut dhe detit për të qënë afër freskisë. Ndërkohë që temperaturat...

Temperatura përvëluese në fundjavë, mjekët bëjnë thirrje për…

Vala e të nxehtit afrikan që ka kapluar pellgun e Mesdheut, ka përfshirë në përiferi të saj edhe Shqipërinë. Meteorologët parashikojnë rritje të vlerave...

“Digjet” Shqipëria, shikoni temperaturat përvëluese

  Temperaturat e larta pritet të arrijnë kulmin të hënën dhe të na shoqërojnë deri mes javën e ardhshme. Një tjetër valë e të nxehtit afrikan...

Dita e nesërme më e nxehta, ja sa shkojnë temperaturat

Vendi ynë vijon të ndikohet nga masa ajrore të qëndrushme dhe të thata me origjinë nga Afrika e Veriut. ISHMU së fundmi ka njoftuar se...