Tag: temperatura

Dita e sotme me temperatura të ulta, ja zonat me shi...

Ashtu si një ditë më parë dhe ditën e sotme reshjet e shiut do të jenë prezente në të gjithë vendin. Sipas IGJEUM priten reshje...

Planet për fundjavën? Në disa vende priten reshje të dendura shiu

Sot rikthehen reshjet e shiut në vend. Parashikohet reshje mesatare deri lokalisht intensive në qarqet Shkodër dhe Kukës, ndërsa në qarqet e tjera priten...

DETAJE/Vjeshta e vonuar, në mbrëmje ndryshojnë temperaturat

Pjesa e dytë e ditës së sotme, ashtu si mund ta keni vënë re ndryshoi totalisht. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak njofton se prej orëve të...

FOTO/Ulen temperaturat javës tjetër, dielli ia lë “radhën” shirave dhe shtrëngave

Prej javësh tashmë nuk ka pasur rreshje shiu, teksa moti na ka surprizuar me kohën me diell dhe temperatura të larta. Por sipas MeteoAlb,...

DETAJE/39 emigrantët vdiqën në kontejnerin frigorifer ku temperatura shkoi -25C

38 të rritur dhe një adoleshent ngrinë deri në vdekje teksa po përpiqeshin të arrinin në Mbretërinë e Bashkuar me anë të një kamioni. Ekspertët,...

Mundësi për plazh deri në fund të shtatorit, meteorologët japin lajmin...

Lajme te mira, per ata që ende nuk iu ndahet shpirti nga pushimet dhe deti. Dhe gjatë muajit shtator, mund te shfrytezoni ditët e...

Ndryshon moti, fundjava sjell ulje të temperaturave dhe reshje shiu

Mbrëmjen e sotme, ditën e shtunë dhe të diel pritet të ketë reshje shiu dhe ulje temperaturash në të gjithë territorin. Dita e shtunë do...

Parashikimi i motit për javën e parë të shtatorit

  Parashikimi i motit për sot dhe nesër, datë 2 dhe 3 shtator, nga Meteoalb si më poshtë.

I nxehti përvëlues në fundin e muajit gusht, njihuni me...

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak njofton se në orët e para të mëngjesit moti mbi vendin tonë ka nisur i kthjellët ndërsa temperaturat në vlerat minimale...

Ja si do të jenë temperaturat në dy javët e para...

Gushti do të mbyllet me temperatura të larta. Por në të njëjtat vlera pritet të jenë edhe dy javët e para të shtatorit, ku...