Tag: Temperatura te larta

Nesër dita më “përvëluese” e javës/ Mjeku apelon: Mos dilni nga...

Të sëmurët kronikë, por edhe fëmijët duhet të mos dalin nga shtëpia gjatë ditës së nesërme. Referuar parashikimit meteorogogjik, vlera e temperaturave do të...

Përgatituni për të nxehtin, nga e merkura temperaturat do bëjnë namin

Nëse keni planifikuar pushimet në 15 diteshin e dytë të muajit gusht përgatituni për një mot të mire por në temperatura të larta. Meteorologët thonë...

Vala e të nxehtit që po “përvëlon” qytetarët, flasin shkencëtarët

Përse Europa po kalon përmes një vale të nxehti si kjo? Shkencëtarët thonë se ky mot ekstrem në hemisferën veriore, shumë shpejt mund të...

Temperatura “përvëluese” edhe nesër, nga e hëna nisin shirat

Deti dhe pishinat, do të jenë e vetmja mundësi për t’i shpëtuar temperaturave përvëluese të kësaj fundjave. Vala e të nxehtit afrikan që ka përfshirë...

Parashikimi i motit, një e enjte me kthjellime dhe temperatura në...

Territori shqiptar mbetet gjatë gjithë ditës në kushtet e motit të kthjellët përjashtuar Verilindjen dhe zonat Lindore ku pasditja fuqizon vranësirat duke gjeneruar shira...

FOTO/ Temperaturat e larta, la cili qytet shënoi kulmin ditën e...

Duket se Berati e ka marrë sot kryesimin për vendin ku u shënua edhe temperatura më e lartë e kësaj të shtune. “Temperatura e çastit...