Tag: TELEKOM

TELEKOM shumë afër blerjes nga biznesmeni bullgar, i dyshuar për lidhje...

Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare (AKEP) dha dy ditë më parë miratimin paraprak për shitjen e 99.75 për qind të aksioneve të kompanisë...

Shitet ‘Telekom Albania’, kush janë 2 aksionerët dhe shuma

Grupi grek OTE njoftoi zyrtarisht se ka rënë dakord për të shitur Telekom Albania në vlerën e 50 milion eurove tek Albania Telecom Invest. Sipas...

Telekom drejt shitjes, kush janë blerësit e rinj

Telekom Albania është në mbyllje të negociatave për shitjen e kompanisë tek aksioneri kryesor i shoqërisë bullgare të telekomunikacioneve Vivacom, Spas Roussev. Telekom Albania (TAL)...

Arrestohet vajza e themeluesit të telekomit kinez, rritet tensioni mes SHBA...

Vajza e themeluesit të telekomit kinez është arrestuar në Kanada dhe po përballet me ekstradimin në Shtetet e Bashkuara. Meng Wanzhou, zyrtarja kryesore financiare e...

Telekom Albania, serbët në Tiranë për të kërkuar blerjen nga qeveria...

“Telekom Serbia” ka kërkuar zyrtarisht autorizimin e qeverisë shqiptare për të blerë “Telekom Albanian”. Top Channel ka mësuar se drejtuesit e “Telekom Serbia” kanë...

VJEDHJE/Gjobë milionëshe për Vodafon dhe Telekom: Qytetarët i paguajnë për 13...

Komisioni i Konkurrencës ka gjobitur para pak ditësh dy kompanitë  e mëdha të telefonisë celulare, Vodafon dhe Telekom me një gjobë disamilionëshe pasi në...