Tag: te prekur

Katër gra shtatzëna dhe 30 fëmijë me koronavirus, si është gjendja...

Katër gra shtatzënë janë prekur nga COVID-19 në Shqipëri ndërkohë që lajmi i mirë është se 3 prej tyre janë shëruar. Në total numri i...

“21 fëmijë të prekur nga COVID 19 në Shqipëri që prej...

Nga data zyrtare e shfaqjes së COVID19 në Shqipëri e deri më sot, janë infektuar nga ky virus 21 fëmijë, në moshë pediatrike, ku...

E gjithë familja me koronavirus, rritet ndjeshëm numri i të prekurve...

Një familje me 6 anëtarë është prekur nga koronavirusi në lagjen “15 Tetori” në Fier.  Bëhet fjalë për anëtarët e një familjeje në lagjen...

DETAJE/Sa mjekë janë të prekur në Shqipëri me COVID-19, gjysma e...

Nga 383 persona të infektuar me COVID 19, 41 raste janë në radhët e bluzave të bardha. Shefja e Departamentit të Epidemiologjisë, Silva Bino, deklaroi...

Durrës, 11 pjesëtarë të një familjeje të infektuar me COVID-19

Durrësi ka shënuar një rritje të ndjeshme të numrit të të infektuarve brenda 24 orëve, me plot 12 raste të reja në krahasim me...

Greqia konfirmon 10 raste me koronavirus, mbyllen shkollat në një pjesë...

Greqia raportoi të enjten rastin e saj të dhjetë të koronavirusit. Ai është një person i lidhur me një individ që udhëtoi kohët e...

VITI 2017/ Të prekur nga HIV/AIDS, 81 persona, mes tyre 1...

HIV/AIDS ka regjistruar 81 raste të reja, vetëm në 10 muajt e para të 2017, duke e çuar në 1090 numrin e personave të...