Tag: te burgosurit

Rëndohet situata në burgun e Drenovës, rritet numri i të infektuarve

Shkon në 10 numri i të infektuarve  me koronavirus në burgun e Sigurisë së Lartë në Drenovë të Korçës. Burime për ABC News kanë njoftuar...

VIDEO/Dalin pamjet nga qelitë, të burgosurit infektojnë qëllimisht njëri-tjetrin me Covid...

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Kaliforni të SHBA-së ku një grup i të burgosurve besohet se qëllimisht është infektuar me koronavirus për...

E PLOTE/COVID-19 liron për tre muaj të burgosurit VIP, emrat e...

Situata me koronavirusin në Shqipëri iu jep lirinë për tri muaj një numër prej 570 të dënuarve, ku spikasin emra VIP. Mediat kanë mundur të...

VIDEO/”Rreth 600 të dënuar do lënë qelitë”,Ministrja jep detaje: Kush janë...

Ka hyrë në fuqi akti normativ i qeverisë për të liruar nga burgjet 600 persona. Sipas asaj që tha në një komunikim live, ministrja...

Aksident në Tepelenë, përplaset furgoni me tre të burgosur

Përplaset furgoni i drejtorisë së Burgjeve të Tiranës.  Në brendësi ndodheshin 3 të burgosur dhe polici shoqërues. Aksidenti ndodhet në aksin Tepelenë-Mallakastër në afërsi të...

Tërmeti shkatërrimtar/Të dënuarit në burgun e Reçit: Duam të punojmë si...

Mes shumë qytetarëve të cilët duan të japin kontributin e tyre ndaj të prekurve ndaj tërmetit, janë dhe të burgosurit e burgut të Reçit. Në...

Avokatët habisin me apelin e pazakontë: Amnistoni të burgosurit se po...

Avokatët penalistë i kërkojnë ministrisë së Drejtësisë të hartojë një amnisti për të burgosurit të cilët për shkak të mosfunksionimit të Gjykatës së Lartë...

Ish-ministri nxjerr 2 statistika të frikshme: Ku jetojmë e ku po...

Revista Monitor publikoi ditën e djeshme një artikull me të dhënat zyrtare të numrit të të burgosurëve në rajon. Ajo çka ishte akoma dhe më...