Tag: tatime

EMRAT/ 9 kompani nafte grabitin shqiptaret, edhe Kastrati sha

Drejtori i Përgjithshëm i Doganave Arlind Gjokutaj ka dalë sot para mediave për të dhënë detaje dhe informacione të tjera konkrete mbi kontrollet antiinfomalitet...

Rama bllokon bizneset në jug, ish-ministri: Ta gëzojnë!Kontribuan vetë në Qershor...

Ish-ministri Ylli Manjani e ka kritikuar kryeministrin Edi Rama gjithmonë në nismat që ai ndërmerr, ndërsa nuk ka hezituar ta bëjë dhe ditën e...

EMRI/Rama e prezanton vetë, në krye të Tatimeve një grua

Qeveria ka miratuar drejtuesin e ri të Tatimeve, nje prej institucioneve tejet të rëndësishëm për mbledhjen e të ardhurave për buxhetin e shtetit. Vendimi...

Modric pranon akuzat, gati të paguajë gjobat për fshehje të parave

Pas Cristiano Ronaldos, Messit, Marcelos dhe Jose Mourinhos, mesfushori kroat i Realit të Madridit, Luka Modric ka pranuar kushtet e vendosura nga prokuroria e...

‘Vetting’ dhe për bizneset, hapet tenderi 15 mln euro për përgjimin...

Kontrolli i faturave, tatimet do ndërtojnë një sistem të ri për të ulur evazionin dhe gjurmuar pasuritë e tatimpaguesve duke hapur tenderin prej 15...

Tatimet kontroll në bregdet, 6.9 milion lekë gjoba vetëm në veri

Që nga data 22 qershor e në vazhdim,u verifikuan në total 397 subjekte, nga të cilat, për 186 subjekte u morën masa, me një...

Drejtoria e Tatimeve, deklarimi i librave të shitjes dhe blerjes/ Ja...

Brenda datës 10 Korrik duhet të deklarohen librat e shitjes dhe blerjes për periudhat tatimore Prill, Maj dhe Qershor. Njoftimi vjen nga Drejtoria e...

Tatimorët, rryshfet bizneseve në Sarandë

Që prej ditës së djeshme,10 grupe tatimore të urdhëruar nga ministri Arben Ahmetaj kanë nisur një aksion te bizneset e qytetit të Sarandës. Partia Demokratike...

Keto jane dokumentet qe mund ti merrni nga shtepia

Tashmë 26 dokumente mund të shkarkohen online nga e-albania me vulë dixhitale, 9 prej të cilëve i përkasin Drejtorisë së Përgjithshme të Tatimeve. Sipas tatimeve,...

DETAJE/ Hetimi për zgjedhjet, Prokuroria hap dosjen për 3014 punësime te...

Pas kallëzimit të ish-zëvendës kryeministres teknike Ledina Mandia, se qindra persona ishin punësuar gjatë fushatës elektorale në shkelje të Kodit Zgjedhor, Prokuroria e Tiranës...