Tag: task forca

E FUNDIT/Pezullohet nga detyra kreu i task forcës “Forca e Ligjit”

Pezullohet nga detyra Artan Shkëmbi, drejtor në Drejtorinë Qendrore, në departamentin e Policisë Kriminale në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit. Artan Shkëmbi ishte...

Infektohen edhe anëtarët e Task Forcës Anti-Covid në Durrës

Tre nga katër rastet e reja me Covid-19 të konfirmuara nga Ministria e Shëndetësisë sot në qytetin bregdetar janë punonjës të Inspektoriatit Shëndetësor në...

Presidenti ngre task-forcën për koronavirusin: Kush nuk merr trajtimin e duhur,...

Presidenti i Republikës, ka nisur menjëherë nga ngritja e task forcës me qëllim monitorimin në terren, nxitjen dhe marrjen e të gjithë masave institucionale...

Viktima në Itali, po vendi ynë sa i përgatitur është për...

Pas dy viktimave ne Itali nga koronavirusi dhe alarmit qe u ngrit nga disa figura te njohura ne vend, Task-Forca u mblodh sot dhe...

Mbajtje rroge deri në pezullim të ngritjes në detyrë, Task Forcë...

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj ka bërë publike masat e ndëshkimit për 13 doganierë në degën e Tiranës. Ministrja bëri me dije se Task Forca Anitkorrupsion...

Task Forca e Policisë së Shtetit harton listën e zezë të...

Një listë me ndërtesat problematike në bregdet është hartuar nga Task-Forca e Policisë së Shtetit, në çelje të sezonit turistik. Nga burimet e policisë mësohet...

Task Forca: Është mbyllur monitorimi i zgjedhjeve, së shpejti ju paraqesim...

Zëvendëskryeministrja, Ledina Mandija ka dhënë një deklaratë për mediat ku ka sqaruar se është mbledhur gjithë informacioni I duhur për monitorimin e zgjedhjeve. Mandija është...

Task Forca: Denonconi blerjen e votës! Transparenca na çon drejt BE

Zëvendëskryeministrja Ledina Mandija, në cilësinë e drejtueses së Task Forcës i ka tërhequr vëmendje ministrave, të cilët nuk kanë zbatuar vendimin e Task Forcës...

Tiranë, Task Forca zbulon dhjetëra punësime elektorale në Ujësjellës

Zyra e zv.Kryeministres ka zbuluar dhjetëra punësime të paligjshme në shoqërinë Ujësjellës Knalizime sh.a. Tiranë. Drejtuesit e Task-Forcës ka referuar në Prokurorinë e Përgjithshme informacionin...

Zhvillohet mbledhja e Task Forcës: Prokuroria të ndjekë me përparësi çdo...

Sot u zhvillua mbledhja e tretë e Task-Forcës (grupit ndërinstitucional) të ngritur me Vendimin e Këshillit të Ministrave nr. 473, datë 01.06.2017 “Për marrjen...