Tag: Tabaku

PD nuk ‘i ndahet’ inceneratorëve: Afera Rama-Ahmetaj-Veliaj, 25 mln euro për...

Partia Demokratike ka vijuar me denoncimet sa i takon inceneratoreve, duke u ndalur sot tek ai i Tiranës. Demokratja Jorida Tabaku shprehet se kjo eshte...

Gafa e Ramës me shifrat, Tabaku kap gabimin: Se si mund...

Ish-deputetja Jorida Tabaku ka kapur gafen e Edi Rames, ne postimin e tij te fundit teksa shprehej se ne qeverine Berisha borxhi publik ishte...

Raporti i DASH goditje Shqipërisë, reagon PD: Jemi më të korruptuarit,...

Partia Demokratike ka reaguar pas raportit të Departamentit Amerikan të Shtetit për klimën e investimeve në Shqipëri. Ish-deputetja e PD, Jorida Tabaku referuar këtij...

VIDEO/Ish-deputetja sjell faktet se si shqiptarët janë varfëruar dhe çmimet janë...

Nepermjet nje videoje ne rrjetet sociale, ish-deputetja Jorida Tabaku ka renditur faktet se si shqiptarët janë varfëruar dhe çmimet janë rritur në 7 vitet e...

Tabaku përmend shifrat nga KLGJ dhe FMN: Detyrimet e prapambetura, dështimi...

Teksa ka rikthyer vemendjen tek detyrimet financiare, ish-deputetja Jorida Tabaku ka treguar se kryeministri Rama dhe qeveria e oligarkëve ka grumbulluar borxhe ndaj biznesit...

“Borxhi është rritur”, Tabaku: Çdo shqiptar paguan 4492 euro nga xhepi...

Ish-deputetja e Partisë Demokratike Jorida Tabaku ka deklaruar se tashmë pas 7 vitesh keqpërdorim të parave të taksave borxhi për çdo shqiptar është rritur...

Koncensioni Milot-Fier/Ish-deputetja zbulon fituesin e paracaktuar: Ja cila është firma që...

Ish deputetja e PD-së Jorida Tabaku, ka reaguar sërish përmes një statusi në facebook lidhur koncesionin për rrugën Milot-Fier. Në postimin e saj Tabaku shkruan...

VIDEO/Tabaku përball Ramën me mashtrimet elektorale për biznesin: Ramavirusi që tall...

Përmes një postimi në Facebook, ish-deputetja e PD Jorida Tabaku, shkruan se asnjë premtim i ri apo i vjetër nuk e shpëton kryeministrin Rama...

FOTO/Rritet numri i bizneseve të mbyllura në Tiranë, ish-deputetja: Ndihma qesharake...

Te shtumta kane qene bizneset qe kane ulur qepenet e dyqaneve dhe kane shpallur hapur falimentimin, rastet e te cilave,  Partia Demokratike i ka...

Tabaku shpjegon shkeljet me projektligjin: Rama bën gati të marrë KLSH,...

Ish-deputetja Jorida Tabaku shpjegon se si kryeministri Edi Rama, sipas saj, po perpiqet te kape dhe institucionin e vetem qe eshte i pavarur. Behet...