Tag: sulmi

Deputeti tregon kë do fajësojë Rama për sulmin ndaj gazetares Klodiana...

Deputeti i Partisë Demokratike, Edi Paloka ka reaguar ndaj sulmit me armë që iu bë gazetares Klodiana Lala në shtëpinë e prindërve të saj...

Berisha: Një sulm i merituar dhe për t’u përshëndetur kundër diktatorit...

“Nje sulm i merituar dhe per t’u pershendetur i aleateve kryesor perendimor; SHBA, Britanise se Madhe dhe Frances kunder diktatorit Bashar al Assad, Sadamit...

HARTA &FOTO GALERI/ Ja ku sulmuan avionët e aleatëve dhe imazhet...

Këtu është harta jonë e fundit që tregon vende në Siri ku besohet se ndodhin sulmet perëndimore të ajrit. Më parë, zyrtarët amerikanë dhe francezë...

PD mbështet goditjen ushtarake ndaj Sirisë: Legjitime përpjekjet për siguri dhe...

Partia Demokratike mbështet vendosmërisht goditjen ushtarake të SHBA, Britanisë së Madhe dhe Francës kundër armëve kimike të regjimit kriminal në Siri. Sipas PD, përdorimi i...

Kreu i OKB-së: Lufta e Ftohtë është kthyer

Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres, tha se Lufta e Ftohtë "është kthyer me hak". Duke folur në Këshillin e Sigurimit të...

Sulmi ajror në Siri, kryeministrja britanike May: I drejtë dhe ligjor

Kryeministrja britanike Teresa May në një konferencë shtypi mbi sulmet ajrore perëndimore në Siri tha asnjë grup tjetër përveç qeverisë siriane nuk mund ta...

Shqipëria krah SHBA, Francës dhe Britanisë, Presidenti Meta: Mbështesim ndërhyrjen ushtarake...

Presidenti Ilir Meta reagon në mbështetje të sulmit ushtarak në Siri. Ai deklaron se Shqipëria është në krah të aleatëve dhe mbështet me vendosmëri...

Turqia mbështet sulmin ajror në Siri: I duhuri

Ministria e Jashtme turke përmes një deklarate mirëpret sulmin ajror kundër regjimit të presidentit Bashar al Assad-s duke e quajtur përgjigjja e duhur" Sulmi i...