Tag: sulmi

Samiti i Poznanit, ish-deputetja thumba Ramës: Bablokut tonë as lekët e...

Pjesëmarrja e Kryeministrit Edi Rama në samitin e vendeve të Ballkanit në Poloni u komentua nga aktorë të ndryshëm të politikës e jo vetëm...

Sri Lanka ndalon mbulimin e fytyrës, Kryeministri forcon masat kundër ekstremizmit

Kryeministri i Sri Lankës është shprehur i vendosur se do të ndryshojë legjislacionin kundër ekstremizmit. Duke e konsideruar një prioritet për qeverinë  ai tha...

“Eh mer Ministër Lleshi”, ish-deputeti: Ta mori Rama burrninë

Ish deputeti i PD-së Oerd Bylyknashi ka reaguar ashpër përmes një statusi në rrjetet sociale, teksa nuk lë prapa pa komentuar dhe Minsitrin e...

Manjani-Ramës: Kërkoji falje Mirandës, nëse nuk do t’i përmendim fëmijët

Ish-ministri Ylli Manjani i kërkon kryeministrit Edi Rama të kërkojë falje publikisht pas deklaratave të tij ndaj kryebashkiakes Miranda Rira. Manjani shprehet se nëse kryeministri...

Rama në presion sulmon mediat e huaja: Janë ‘eurokadrinj’, janë të...

Kryeministri Edi Rama i ndjerë në presion nga situatat e fundit, ka filluar sërish me akuzat dhe ironitë ashtu si bën gjithmonë për të...

Merret në mbrojtje nga policia, Ralf Gjoni reagon sërish: Kandidatët të...

Një ditë pasi u sulmua me bojë, deputeti më i ri në Kuvend Ralf Gjoni ka një tjetër reagim, këtë herë në rrjetet sociale. Gjoni...

Sulmi me bojë ndaj deputetit të ri, Kryemadhi: Skenë e regjisorit...

Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi ka komentuar sulmin me bojë që iu bë deputetit të ri nga radhët e LSI, Ralf  Gjonit. Kryemadhi e quajti...

Sulmi terrorist në xhami, reagon Berisha: Akt barbar ndaj besimtarëve myslimanë

Ish kryeministri Sali Berisha është i pari ndër figurat e njohura i cili ka reaguar pas sulmit makabër në Zelandën e Re,(kliko) ku mbetën...

Sulmi makabër në xhami, në armën e terroristit i shkruar dhe...

Ajo që po tërheq vemendje nga ngjarja makabre e ndodhur në Zelandë të Re është arma më të cilën atentatori vrau 49 persona dhe...

Masakra me 49 viktima e transmetuar live, reagon Facebook pas sulmit...

Sulmi me armë në Zelandë të Re ndaj besimtarëve myslimanë ka tronditur mbarë botën kjo dhe për shkak të faktit që atentatori po filmonte...