Tag: sulmi

Si do të hakmerret Irani? Zona që mund të kthehet në...

Tani pyetja është vetëm një: si dhe ku do të hakmerret Irani. Deri më tani, reagimet kanë qenë politike. Teherani ka kërcënuar (dhe është betuar)...

FOTO/Sulm ajror me dron, si u ekzekutua gjenerali iranian, vrasja rrit...

Mediat ndërkombëtare kanë publikuar tashmë edhe pamje të reja të vendit ku u sulmua dhe u vra gjenerali i trupave të QUDS-it, Qasem Soleimani. Soleimani...

VIDEO/Shihni momentin kur kryeministri i Izrealit mëson se po ndodh sulm...

Ky është momenti i publikuar nga “Daily Mail”, kur Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, mëson nga shoqëruesit e tij se një raketë është lëshuar...

Përplasja/Socialistët “i sulen” Metës: Eshtë dashakeqës, do të bllokojë Kushtetuesen

Socialistët ia kanë nisur me sulme ndaj presidentit Ilir Meta, pasi ky i fundit u kërkoi të repsektojnë Kushtetutën në përzgjedhjen e anëtarit të...

VIDEO/”Sulm terrorist në festën e Novruzit”, zbulohet struktura e celulës iraniane,...

Policia e Shtetit ka zbuluar një celulë terroriste iraniane, që do të kryente një akt terrorist në Shqipëri, ditën e Sulltan Novruzit. Drejtori i Përgjithshëm...

“Më ndihmuan qentë, ishte 500 kg”, Bariu tregon tmerrin që përjetoi...

Ekrem Onuzi është bariu i cili u sulmua ditën e djeshme nga një ari në malin e Gjallicës. Burri ka shpjeguar se si ka...

Ndarja me bashkëshortin, flet Rudina Dembacaj: Dua të gjej akuzuesin për...

Rudina Dembacaj sërish nuk ka folur hapur rreth thashethemeve që qarkullojnë se ajo është ndarë nga bashkeshorti i saj. Prej javësh, aktorja dhe moderatorja...

VIDEO/Uragani “Dorian” nuk ndalet, pas Amerikës godet dhe Kanadanë

Situata me uraganin "Dorian" vazhdon të jetë shqetësuese, pasi janë goditur dhe dëmtuar disa vende. Zyrtarët në ishullin Bahamas, konfirmuan se Uragani Dorian shkatërroi pjesët...

“Sulmi ndaj bizneseve të mëdha ‘një show’,Braçes i mbesin vetëm fjalët:...

Zëvendëskryeministrit Erion Braçe duket se i kane mbetur vetem fjalet, persa i perket aksionit te antiinformalitetit qe kane nisur ndaj bizneve. Se fundmi, vete...

“Policia me version të rremë”, reagon Lubonja: Sulm për qëndrimet e...

Analisti dhe shkrimtari i njohur, Fatos Lubonja akuzon Policinë e Shtetit se ka ofruar për publikun një version krejtësisht të rremë të ngjarjes, kur...