Tag: stuhi

VIDEO/Era e fuqishme rrëzon shtyllat, pa energji elektrike Llogaraja, Dukati e...

Stuhia që ka përfshirë vendin  ka shkaktuar rrëzimin e disa shtyllave të energjisë elektrike dhe ka lënë pa drita zonën e Llogarasë, Dukatit dhe...

FOTO/Stuhi shiu e rënie gurësh në akset rrugore, ARRSH njoftim: Drejtuesit...

Mëngjesi i sotëm, por dhe gjatë orëve të natës, vendi është përfshirë nga reshje shiu dhe stuhi të forta. Autoriteti Rrugor njofton se te...

TABELA/Parashikimi i motit për 5 ditë, vendi përfshihet nga rrebeshe e...

Moti në vend do të karakterizohet nga reshje shiu dhe nga një kohë e vrenjtur. Njoftimin e japin Meteoalb dhe SHMU, të cilat sqarojnë...

Stamboll/Stuhi e reshje të fuqishme, 1 person i vdekur

Sot në Stamboll,janë raportuar reshje të mëdha me përmbytje në disa zona si dhe Pazarin e Madh, ndërsa zyrtarët thanë se një burrë u...

Stuhi në bregdet, moti bën kthesën e papritur

Moti ka bere nje kthese te menjehershme sot, ku nga ditet me te nxehta, ne bregdet ka pasur stuhi te forte kete pasdite. Ne Gjirin...

GREQI/Stuhi të fuqishme , autoritetet evakuojnë banorët

Autoritetet greke kanë evakuuar dhjetëra banorë nga shtëpitë e tyre në perëndim të vendit, vetëm disa ditë pasi shtatë persona humbën jetën nga stuhitë...

Korçë/Thyerje pemësh e rrëshqitje dherash në rrugë

Pas Shëngjinit, Beratit, Sarandës, Velipojës, rrebeshet e shiut dhe stuhitë kanë përfshirë edhe Korçën, duke lënë pas një sërë pasojash, si ndërprerje të energjisë...

GREQI/Stuhia e madhe u mer jetën gjashtë turistëve

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi, për shkak të motit të keq. Një stuhi e madhe ka goditur gadishullin Halkidiki në vendin...

VIDEO/ Stuhia kthen permbys Fierin

Pamjet gati apokaliptike janë filmuar nga gazetari Ervis Kuçi në Fier, ekzaktësisht në rrugën nacionale që shkon drejt Vlorës, pranë ish-doganës së vjetër në...

SHBA në gjendje alarmi, pritet ta godasë një tjetër stuhi

Një tjetër stuhi pritet të godasë SHBA-në. Uragani Nate u fuqizua sot në pjesën qendrore të Gjirit të Meksikës, ndërsa drejtohej nga bregu i...