Tag: studentja

Një studente e infektuar me COVID në universitetin Politeknik, anulohen provimet...

Universiteti Politeknik i Tiranës nëpërmjet një njoftimi urgjent deklaron se pas kontrolleve për Covid-19  në  Fakultetin e  Teknologjisë dhe Informacionit është konstatuar se një...

EMRI/Humb jetën nga një gabim mjekësor studentja shqiptaro-greke

Aleksandra Bistolaki, një 22 vjeçare, ka humbur jetën nga një gabim mjekësor në Greqi. Studentja shqiptaro-greke, e lindur në Korinth, ka kryer në 22 maj...

Evakuohet studentja shqiptare nga Wuhan-i, do të qëndrojë e izoluar për...

Eshte evakuuar studentja shqiptare e izoluar në qytetin Wuhan. Studentja Silva Doçi është evakuuar nga qyteti Wuhan ku qëndronte e izoluar në kampusin universitar...

Pasi tentativës për përdhunim, studenten në Elbasan po e kërcënojnë: Hiq...

Rovena Zekaj, studentja e universitetit të Elbasanit “Aleksandër Xhuvani”, rrëfen për “Shekulli”-n momentet tronditëse, me të cilat u përball pak ditë më parë, nga...

“Po bërtisja fort dhe ai iku”, Gjykata liron personin që dyshohet...

Gjykata e Elbasanit ka lënë të lirë 36-vjeçarin Olsi Çanga i cili akuzohet se tentoi të përdhunonte studenten Rovena Zeka. Gjykata nuk ka pranuar kërkesën...

Vajza denoncon publikisht tentativën e përdhunimit në Elbasan: Policia i ndali...

Policia me heret njoftoi shkurtimisht për një ngacmim te një të reje në Elbasan, ngjarje të cilën e përmbylli me tentativë përdhunimi dhe me...

Mamaqi ndryshe nga rryma: Do ndëshkoja vajzën po të isha gjyqtar,...

Edhe pse shumica dënojnë veprimet e gabuara të pedagogut, Ermal Mamaqi ka një tjetër këndvështrim, duke bërë me faj dhe vajzën e cila ishte...

VIDEO/I hodhi bojë rektorit të Universitetit, studenten në Shkodër e ndëshkojnë...

Studentja Pranvera Paci është dënuar pas veprimit të saj ndaj rektorit të shkollës në  Shkodër. Bëhet fjalë për ngjarjen e bujshme të ndodhur pak ditë...

“Turp, Skandal”, Vasili denoncon: Policia sapo ndalon studenten që u përplas...

Një ditë pas lirimit të studentes Ana Azizaj, një tjetër studente është ndaluar sot për parullën në shtëpinë e ambasadorit të OSBE-së Bernd Boschardt. Bëhet...

“Shame on you”, Denoncimi i ish-deputetit: Polica shoqëron në mesnatë studenten...

Efektivë të komisariatit numër 1 në kryeqytet kanë shoqëruar mbrëmjen e së martës (14 maj) studenten Ana Azizaj, për shkak të parullës pranë banesës...