Tag: spital

U shtrua në spital pas shqetësimeve, zyra e presidentit Thaçi jep...

Presidenti Hashim Thaçi tashmë ka përfunduar shtrimin në spital brenda kësaj paraditeje për t’u kthyer në shtëpi. Thaç shkoi për një kontroll sot në QKUK...

Thaçi shfaq probleme shëndetësore, shtrohet në spital menjëherë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në orët e hershme të mëngjesit të sotëm, ka kërkuar ndihmë mjekësore në QKUK pas disa komplikimeve shëndetësore që...

DETAJE/Sa pacientë janë në terapi intensive, numri total i të shëruarëve...

Në 24 orët e fundit janë testuar 232, nga të cilat kanë rezultuar pozitiv 22 raste të reja. Nderkaq, numri i te sheruave rritet...

Edhe 3 raste të reja me koronavirus nga personeli shëndetësor në...

Shtohen edhe 3 raste të reja nga personeli shëndetësor, me COVID 19 në Kukës. Mësohet se kanë dalë pozitiv ndaj viruesit edhe 3 infermierë, duke...

Detajet e fundit mbi shëndetin e deputetit Alimadhi dhe dy mjekëve

Të reja optimiste lidhur me shëndetin e ish-deputetit Adriatik Alimadhi i infektuar nga koronavirusi si dhe për dy mjekët, Roland Xhaxho dhe Andi Koraqi. “Gjendja...

Rama tregon informacione me publikimin e grafikës: Janë ulur shtrimet në...

Kryeministri Edi Rama ka publikuar  një grafikë, me te cilen thekson se po ulen shtrimet në spitalet COVID. POSTIMI I PLOTE SHUMË E RËNDËSISHME: FALË MASAVE...

Rëndohet gjendja e tenorit të njohur, Plácido Domingo shtrohet në spital

Veterani i operas, Placido Domino, një nga yjet më të mëdhenj të botës, është shtruar në spital me komplikacione të lidhura me koronavirusin e...

VIDEO/Në Milano fillon ndërtimi i spitalit të ri për njerëzit e...

Shtretër për 400 pacientë në kujdesin intensiv.  Spitali i ri i Milanit për personat e infektuar me Covid-19 mund të hapet brenda një javë,...

Në urgjencën e Infektivit edhe 3 pacientë të tjerë, pritet rezultati...

Të paktën tre persona të tjerë, përveç 6 të infektuarve me virusin COVID 19 po mbahen në urgjencën e spitalit Infektiv, të kthyer në...

FOTO/Aktori i mirënjohur shqiptar shtrohet në spital

Te gjithe e njohim aktorin Arben Derhemi, nje prej artisteve me me ze te kinematografise shqiptare por dhe zerave per mbrojtjen e  Teatrit Kombetar. Arbeni...