Tag: spille

SPILLE/ Humb jeten 32 vjecari, nxirret nga deti ne gjendje te...

Foto ilustruese Nje person humbi jeten sot ne plazhin e Spillese, njofton policia. Rreth orës 12.00, në plazhin e Spillesë është nxjerrë nga uji në gjëndje...

LAJM I FUNDIT/Ndërron jetë një tjetër pushues në det

Një tjetër viktimë është shënuar së fundmi. Raportohet se një person ka nderruar jetë në det mëngjesin e kësaj të marte. Ngjarja ka ndodhur në...

Humb jeten ne Spille sapo futet ne det

Nje person humbi jeten ne Plazhin e Spillese sot pas u fut ne det. Sipas njoftimit te policise, nje 72 vjecar humbi jeten pasi...

FOTO/5-vjecari humbet në plazhin e Spillesë, apeli: Kush e njeh të...

Një 5-vjecar ka humbur në plazhin e Spillesë në Durrës. Njoftimin e ka dhene Federata Shqiptare “Vrojtuesit e Plazhit dhe Shpëtimit në Ujë”, përmes...

Tjetërsimi i pronave në Spille, 18 vite burg për 9 ish-zyrtarët...

Gjykata e Kavajës shpalli fajtorë nëntë ish-zyrtarë të Hipotekës dhe i dënoi ata me 18 vite burg për tjetërsimin e pronave në plazhin e...

EMRI & FOTO/ IKMT padit kryebashkiakun e Rrogozhinës për 31 lejet...

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit kallëzon penalisht kryetarin e bashkisë Rrogozhinë, Beqir Nuredini, me akuzën për “Shpërdorim detyre”, parashikuar nga neni 248 te...

EMRAT/ Kavajë, zyrtarë të PS me në krye drejtoreshën e Hipotekës...

Partia Demokratike akuzon drejtoreshën e Hipotekës në Kavajë, Matilda Peza, se po tenton që të prishë provat në lidhje me hetimin për skandalin tokave...

Prokuroria verifikim pasurisë së Idlir Karkinit

Biznesmeni Idlir Karkini i shpallur në kërkim për skandalin e pronave në plazhin e Spilles, është duke u hetuar nga Prokuroria për pastrimin e...

KAVAJË/Përfundon seanca gjyqësore maratonë për vjedhjen e tokave, 10 masat e...

Mes tensioneve dhe debateve si dhe disa here nderprerje të seancës, gjykata e Kavajës dha sot masat e sigurisë për një nuëmr të madhe...

MEKANIZMI/ Hajdutët e tokave në hipotekë, zyrtarët e arrestuar në dosjen...

Dëshmia e protokollistes së Hipotekës Kavajë, Aida Gjoci, e cila është gjithashtu nën hetim për skandalin e tokave në Spille, ka zbërthyer mekanizmin se...