Tag: spanja

Mbrojtësi spanjoll tërhiqet përfundimisht nga Kombëtarja

Mbrojtësi i Barcelonës, Gerard Pique ka konfirmuar se po largohet nga futbolli ndërkombëtar pas një Kampionati Botëror zhgënjyes me Spanjën. Lajmi është konfirmuar nga vetë...

Lë shtëpinë e vjetër, Ronaldo shet çdogjë në Spanjë

Shtëpia e re Cristiano Ronaldo tashmë është Italia. Pikërisht kjo është arsyeja që Ronaldo do të shesë gjithçka në Spanjë duke i shkëputur marrëdhëniet...

VIDEO+FOTO/Konkurrenti i parë transgjinor bën histori, rrëmben kurorën e bukurisë

Modeli transeksual bën historinë duke u bërë i pari që përfaqëson Spanjën në konkursin e Miss Universe. Angela Ponce, 26 vjeç, nga Sevilja fitoi garën...

Spanja vuan shumë me Iranin, por në fund mer 3 pikët

Spanja ka arritur një fitore minimale 1-0 shumë të vuajtur kundër Iranit. Në këtë ndeshje Irani tregoi se do ti bëj shumë problem Portugalisë...

ARSYEJA/ Spanja shkarkon trajnerin një ditë përpara Botërorit

Tashmë është zyrtare. Trajneri Julen Lopetegui është shkarkuar nga drejtimi i Spanjës, 1 ditë para startimit të Botërorit. Ky vendim u morr nga drejtuesit...

Kjo është hera e dytë që Katalonja shpall pavarësinë, si u...

Marrëdhëniet mes Madridit dhe Barcelonës nuk janë të reja. Ato kanë rrënjë të thella historike dhe lidhen me një luftë ku Katalonja u rreshtua...