Tag: SOROS

Dy njerez te Rames, dyshime se devijuan nje fond 40 mije...

Në një koment kundër ligjit ‘anti-shifje’, Kristi Pinderi, një aktivist i njohur dhe një nga ish drejtuesit e organizatës MJAFT ka zbuluar fakte sipas...

Meta flet për Soros: Mbrojmë interesat kombëtare pa përfunduar në duart...

Presidenti Ilir Meta është pyetur dhe për Soros dhe ndikimin që ai ka në Shqipëri. Në intervistën dhënën të përditshmes italine, ‘Il Giornale’ Presidenti Ilir...

VIDEO/”Dihet botërisht”,Ish-deputeti: Soros ka qënë gjithmonë kundër Kosovës, edhe dje edhe...

Ish-deputeti Petrit Vasili e ka konsideruar Sorosin si armik të Kosovës. Në një reagim në rrjetet sociale, Vasili rendit arsyet se pse Soros po...

“Soros në Beograd projektoi copëtimin e Kosovës”, Berisha zbulon detaje: U...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka zbërthyer gjithë planin sipas tij, të copëtimit të Kosovës, e iniciuar nga fondacioni Soros. Berisha në rrjetet sociale shkruan se fondacioni...

Soros pergjigjet per akuzen e Metes per komplot ne Shqiperi

Fondacioni Shoqëria e Hapur apo siç njihet ndryshe fondacioni “Soros” ka reaguar pas akuzave të hedhura në adresë të themeluesit të tij, miliarderit George...

VIDEO/”Pseudoreforma e Sorosit ia dha të gjitha pushtetet”, Berisha: Nuk mund...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka rënë dakord dhe e mbështet vendimin e opozitës për të vijuar me aksionin opozitar deri në largimin e kryeministrit Edi...

Media më e madhe amerikane pro Trump, jehonë qëndrimit anti-Soros të...

Presidenti i Shqipërisë, ditën e martën, denoncoi zgjedhjet bashkiake që u zhvilluan të dielën si një “farsë”, duke akuzuar filantropin dhe miliarderin e krahut...

Ndryshimi i kufijve, Berisha flet për projektin: Eshtë i fondacionit të...

I rrethuar nga studentët demokratë europianë, ish-kryeministri Berisha ka nisur diskutimet me ta, lidhur me demokracinë, drejtësinë e problemet e tjera që ndikojnë drejtpërdrejt...

Vasili: Duartrokitje për binomin Rama-Soros, ndërtuan një drejtësi të zezë

Kreu i Grupit Parlamentar, Petrit Vasili, në një reagim për reformën në drejtësi, shkruan se Soros është përdorur si instrument për ta kapur reformën...

Erdogan largon Soros nga Turqia: Përçan dhe shkatërron popujt

Fondacionet e Shoqërisë së Hapur, grupi filantropik i themeluar nga George Soros, njoftoi të hënën se do të ndalonte veprimtaritë e saj në Turqi,...